Socialinio projekto, skirto padėti jaunimui nuo 18 metų įsidarbinti vasaros metu, „Vasaros darbų bankas“ iniciatorės, įdarbinimo agentūros „Biuro“ vadovo Valdo Strazdo teigimu, vasarą populiariausi padavėjų, pardavėjų ir kito aptarnaujančio personalo darbo skelbimai.

Daugiausiai jų siūloma Lietuvos pajūryje, kurortiniuose miestuose – ten ieškoma darbuotojų apgyvendinimo ir maitinimo srityje, sezono metu atsidarančiose parduotuvėse: pardavėjų, salės darbuotojų, kambarinių, padavėjų, barmenų, virėjų, pagalbinių virtuvės darbuotojų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sezoninis darbas – ne ledų pardavėjai

„Vis dar gajus mitas, kad populiariausias sezoninis darbas jaunimui – ledų pardavėjo. Iš tiesų šių pozicijų yra sąlyginai nedaug ir jose dirba netgi nepilnamečiai. Svarbu suprasti, kad sezoniniai darbai neapsiriboja vien pardavėjų ar padavėjų pozicijomis, beje, vasaros darbų spektras kasmet plečiasi“, – teigia V. Strazdas.

Anot pašnekovo, sezoninių darbų regionuose aktyviai ieško ūkininkai: žemės ūkio, miškininkystės bei žuvininkystės sektoriaus darbdaviai. Ten reikalingi pagalbiniai darbininkai, uogų rinkėjai, rūšiuotojai, lauko darbininkai. Didmiesčiuose didžiausias darbuotojų poreikis atsiradęs apgyvendinimo, maitinimo ir prekybos sektoriuose.

Besiruošdami vasaros sezonui darbdaviai laikiniems darbams pradėjo ieškoti padavėjų, barmenų, pagalbinių virtuvės darbininkų. Šių darbuotojų paklausa labiausiai išaugo jau balandžio mėnesį.

„Jaučiame labai didelį darbuotojų trūkumą viešbučių ir restoranų sektoriuose. Didžiausias jų trūkumas jaučiamas kurortiniuose ne pajūrio miestuose – Druskininkuose, Birštone, Anykščiuose. Daugiausiai ieškoma pagalbinių darbuotojų – kambarinių, virėjų ar darbuotojų virtuvėje. Į šiuos miestus darbdaviams dažnai tenka vežtis netgi žmones iš Ukrainos, Baltarusijos, kas sukelia nemažai trukdžių darbdaviams – reikia gauti vizą, o tai užtrunka“, – pasakoja Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Foto: Shutterstock

Darbdaviai siūlo priedus

„Daugelis įmonių sezoninius darbuotojus stengiasi pritraukti ne tik finansiniu atlygiu, bet ir suteikiamu apgyvendinimu, nemokamais pietumis, kvalifikacijos kursais ir pan. Pavyzdžiui, jeigu darbuotojo reikia rytdienai, darbdavys kartais siūlo net dvigubai didesnį atlyginimą nei įprastai“, – pastebi „Biuro“ vadovas.

Anksčiau „CV Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė DELFI yra sakiusi, jog vasaros darbų atlyginimai Lietuvoje prasideda nuo 500 iki 700 Eur „į rankas“, o užsienyje apie 1200-1500 Eur.

Pašnekovas įvardija, kad darbuotojų sezoninio darbo finansiniai lūkesčiai svyruoja nuo 555 iki 1000 eurų. Rasti darbą pagal savo poreikius galima sezoninio darbo platformoje „Vasaros darbų bankas“. Praėjusią vasarą buvo įdarbinti beveik 1000 kandidatų, tai yra 20 proc. daugiau nei prieš metus.