Technologijos užgožė vieną efektyviausių sėkmės įrankių?

Vis labiau tobulėjant technologijoms mūsų bendravimas persikelia į išmaniuosius ekranus. Pažangūs sprendimai – puiku, siekiant greitai komunikuoti ir spręsti įvairias situacijas, tačiau ar jie gali tapti alternatyva realiam bendravimui, kuris būtinas norint įkurti sėkmingą verslą, arba kopiant karjeros laiptais?

Pasak I. Laurso, įvairiose konferencijose dalyvaujančio kaip pranešėjui, nesvarbu, kokios srities specialistai bebūtume, šiandien itin svarbu gebėti perduoti informaciją greitai, efektyviai ir įtaigiai.

Viešojo kalbėjimo įgūdžiai yra būtini ne tik politikams, lyderiams, įmonių vadovams. Jie būtini visiems“, – pabrėžė I. Laursas.

Ilja Laursas

Pašnekovo nuomone, viešasis kalbėjimas yra vienas svarbiausių įgūdžių, norint būti sėkmingu dėl kelių priežasčių. Visų pirma, komunikacijos priemonės tobulėja ir poreikis bendrauti mažėja, tačiau žmonės yra emocinės, iracionalios būtybės, kurioms bendravimas yra būtinas.

Kitas svarbus aspektas – sėkmė galima tik bendruomenėje. Žmonių pripažinimą įmanoma gauti tik komunikuojant.

Nuo žinių perdavimo penkių žmonių komandai iki masinės konferencijos, kurioje kalbame dviems tūkstančiams žmonių – tai viešasis kalbėjimas. Jei negebėsime tinkamai perduoti informacijos, žinių – greičiausiai nebūsime pripažinti kaip profesionalai“, – sakė I. Laursas.

Ilja Laursas

Ar tikrai galime išlavinti viešojo kalbėjimo įgūdį, net jei esame neiškalbingi? Šimtu procentų – taip! Mokymų metu dalinuosi praktine patirtimi, kaip užmegzti ryšį su auditorija ir išlaikyti jos dėmesį, išmokti kalbėti miniai žmonių, nugalėti baimę. Itin svarbu tai, kad viešojo kalbėjimo įgūdį galime išlavinti tik derindami teoriją ir praktiką, aktyviai dalyvaudami renginiuose, skaitydami pranešimus. Tuomet rezultatų pasieksime greitai“, – patarė I. Laursas.

Kaip pavyzdį, I. Laursas išskiria Ameriką. Ši šalies žmonės pasižymi aktyvia komunikacija, drąsa reikšti nuomonę ir net verslo idėjas. Pašnekovo teigimu, amerikiečiai nebijo, kad kažkas pavogs ar nukopijuos idėją, pasinaudos išgirsta informacija. Amerikoje įvairių profesijų žmonės bendrauja tarpusavyje ir už riziką jiems svarbiau sinergija, bendradarbiavimas. Kad ir kur jie bebūtų, lavina viešąjį kalbėjimą, komunikacijos įgūdžius ir taip nuolat tobulėja. O nuolatinis tobulėjimas ir yra kelias į sėkmę bei užsibrėžtą tikslą

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)