Rudens mėnesiai buvo rekordiniai

Rudens laikotarpis šiais metais iš ties buvo aktyvus nekilnojamojo turto rinkoje. NT tarpininkavimo įmonės „Capital“ franšizės vystymo vadovė Džiuginta Daujotaitė, teigia, kad spalio ir lapkričio mėnesiai atnešė rekordinius skaičius, lyginant su visa įmonės veiklos istorija.

Nekilnojamojo turto rinkos specialistai patvirtina, kad pastarieji keli metai buvo tikrai aktyvūs, o Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos duomenimis, ne mažiau 70-80 proc. visų sandorių rinkoje vyksta brokerių pagalba. Šie skaičiai parodo, kad NT tarpininkavimo rinka vis labiau įgauna pagreitį ir, rodos, nežada sustoti.

Brokerio profesija tampa vis paklausesnė

Jau keletą metų darbo užmokesčių apžvalgoje brokerio profesija išlieka pirmaujančioje pozicijoje. Statistika rodo, kad geriausi NT tarpininkavimo brokeriai uždirba daugiau nei 100 tūkst. eurų per metus. Ar tai gali būti tiesa?

„Mūsų kompanijoje darbuotojų yra labai daug, todėl stengiamės, kad tai būtų ne tik statistinis skaičius, bet ir tai, kad jie uždirbtų. Šiandien pasiektas 2067 Eur vidurkis per mėnesį brokeriui. Palyginimui – per metus vieno brokerio pajamų vidurkis išaugo net 46 proc.“, – sako „Capital“ kompanijos atstovė D. Daujotaitė.

Žinoma, augant atlyginimams ir gerėjant darbo sąlygoms, pastebimai auga ir NT tarpininkų skaičius, tai patvirtina ir D. Daujotaitė: „Šiais metais lapkričio mėnesį pasiekėme didžiausia „Capital“ tinkle dirbančių brokerių skaičių – 359“, – sako pašnekovė.

Internetinėje plotmėje verdant diskusijoms, galime pastebėti, kad prie NT agentūrų ir brokerių plėtros, žymiai prisidėjo gyventojų požiūrio kaita. Kismas vyksta lėtai, tačiau užtikrintai. Kartais dar įžvelgiama, kad vis dar gajus lietuvių posovietinių šalių mentalitetas „viską pasidarysiu pats“, tačiau po truputį tai keičiasi. Vis daugiau besidominčiųjų NT rinka supranta, kad brokeris reikalingas ne tik tam, kad įdėtų skelbimus.

NT tarpininkams įsitvirtinti ir tapti sėkmingais šioje rinkoje padeda įmonės prieglobstis, kurioje darbuotojas išmoksta laikytis disciplinos, susipažįsta su darbo etikos vertybėmis. Darbuotojas gauna visas reikalingas žinias, mokymus bei darbo priemones.

„Capital“ įmonės atstovė pasakoja, kad laikas, kai įmonei reikėjo kiekio – jau praeityje, dabar išlaikant pamažu vis augantį dirbančių brokerių skaičių įmonė koncentruojasi į gerokai aukštesnę paslaugų kokybę: „Analizuojame veikiančių biurų veiklą, plečiame strategiją, kurioje daugiausiai dėmesio skiriame tam, jog geriausi įrankiai (CRM, IT sprendimai, aplikacijos) padėtų darbuotojams vystyti ir plėsti savo veiklą“, – sako D. Daujotaitė.

Autorė: Vaiva Didžiulytė