Naujo būsto įrengimą lydi ne tik malonūs, bet ir sunkūs rūpesčiai. Ypač tada, kai ateina laikas „kovoti“ su elektros instaliacija ar santechnika – sritimis, kurias geriausiai išmano jų profesionalai. Kaip pasakojo „Senukų“ ekspertas Andrius Vaitiekūnas, įsirengiant būstą savo sprendimus būtina labai gerai apgalvoti ir įsitikinti, kad jūsų planai yra įgyvendinami praktiškai. Pavyzdžiui, pasidomėti, ar jūsų svajonių dušo kabiną galima įrengtu naujajame bute, o gal vis tik teks rinktis paprastesnę.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kurioje vietoje montuojame. Labai svarbu yra išmatavimai. Pavyzdžiui, yra tokios kabinos, kurios užima daug vietos“, – pabrėžė pašnekovas.

Ekspertas tęsė, kad yra du dušų kabinų pasirinkimai pagal jų įrengimą: dušo kabina, kuri įrengiama tokiu atveju, jei vonios kambario grindyse galima įrengti lataką vandeniui nutekėti, arba tradicinė dušo kabina su padėklu. Išsirinkus pirmąjį variantą, reikia atskirai pritaikyti dušo sistemą.

Nusprendus įsirengti tradicinę dušo kabiną, dažniausiai papildomai nieko pirkti nereikia.

„Kanalizacija būna tradicinė, kaip visuose daugiabučiuose. Dar reikia žiūrėti, koks tavo poreikis dušo kabinai. Pavyzdžiui, yra masažiniai purkštukai, dušo galvutė, viskas priklauso nuo žmogaus“, – kaip priimti sprendimą dėl dušo kabinos, aiškino ekspertas.

Jis taip pat pabrėžė, kad renkantis dušo kabiną, svarbu atkreipti dėmesį į kabinos ir durų stiklo storį: „Kadangi kabinos durys važinėja, svarbu, kad stiklo storis būtų apie 6-8 mm.“

Žinoma, renkantis dušo kabiną, geriausia jau iškart žinoti, kaip atrodys jūsų vonios kambarys. Jeigu dar nebūsite apsisprendę, tuomet pasak A. Vaitiekūno, gali būti taip, jog atsiradus neplanuotiems vonios kambario baldams dušo kabinos durys neatsidarys arba atsidarys sunkiai.

„Labai svarbu durų atsidarymo kryptys. Iš anksto reikia apie tai pagalvoti, nes vėlgi patalpoje gali būti spintelė ar pan., ir trukdyti atsidaryti durims. Jeigu patalpa didesnė, galima rinktis laisvai atsidarančias duris, jeigu kažkiek riboja – slankiojančių sistemų pavyzdys būtų patogus“, – tikino pašnekovas.

Nuo ko pradėti?

Edvinas Kundelis, „Būsto vizijos“ statybų vadovas, tikino, kad pirmiausia reikia išsirinkti, kokios dušo kabinos norite.

„Reikia pasirinkti, ar mes norime turėti vientisą dušo erdvę ar su padėklu. Dušo latakas reikalauja mažiau priežiūros“, – pažymėjo ekspertas.

Ir tuomet, anot jo, lieka įrengimas. Į ką atkreipti dėmesį įsirengiant dušo kabiną ir kokios klaidos dažniausiai padaromos, žiūrėkite reportaže.