Pasak Kasparo, dailidės ir staliaus darbas jam ne naujiena. „Jau apie 20 metų profesionaliai dirbu su medžiu, nors mano išsilavinimas kitas – esu medienos ruošos technologas.“

50 kv. m. pirties pastatas pastatytas dešimtojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje, ir nuo to laiko nebuvo remontuotas. Prieš dvejus metus sutoktinių pora nusprendė prikelti jį naujam gyvenimui. „Jis paseno. Čia atvažiuoja turistai, viską apžiūrinėja, ir mums jau buvo nejauku jį rodyti. Dėl to ir nusprendėm jį atnaujinti“, – sako Kasparas.

Namas iš pirties
Foto: DELFI.ee

Renovuoti namuką jam padėjo ir kolegos, o už interjero kūrimą buvo atsakinga Laura.

Vasarą namuke maloniai vėsu. Kaip aiškina Kasparas, taip yra todėl, kad jis pastatytas iš ekologiškų medžiagų. „Jame nėra nei medienos plaušų, nei vatos, nei plėvelės, nei OSB plokščių, todėl čia cirkuliuoja oras, ir yra vėsu. O žiemą šilta“, – didžiuodamasis pasakoja šeimininkas.

Šuniui Bendžaminui patinka pirtyje slėptis nuo karščio, bet šuns džiaugsmas trunka neilgai, nes namukas skirtas svečiams. Tiesa, vėsa tvyro ne visame name. Antrame aukšte šilčiau. Pirmame namuko aukšte yra sauna, persirengimo kambarys, dušas su tualetu ir svetainė.

Antrame aukšte – miegamieji. Palėpėje laikomos vantos. Pirtininkas Janis, kuris dirba pas Laurą ir Kasparą, mokėsi pirtininkų mokykloje ir išmoko visų šio amato gudrybių. „Kol mes investavome į infrastruktūrą, jis investavo į save. O dabar galime tęsti bendradarbiavimą“, – juokiasi Laura.

Namas iš pirties
Foto: DELFI.ee

Baldus namukui taip pat pagamino Kasparas. Jiems jis panaudojo lentas iš seno tvarto, kurį jie įsigijo iš pažįstamų. Iš pradžių Kasparas nežinojo, ką iš jų gamins, bet po to jam kilo idėjų. Galiausiai iš tvarto išėjo kėdės, stalai, lentynos, spintos, lovų rėmai, taip pat rėmai Lauros mamos nutapytiems paveikslams.

Originalią lempą, kabančią virš laukujų durų, jis sumeistravo iš vėjo nulaužto beržo. „Turiu gerą elektriką, kuris palaiko pačias beprotiškiausias idėjas. Pas mus niekas nepražūva, mes panaudojame visą medį. Likučiai virs lentelėmis arba suvenyrais“, – sako Kasparas. O Laura priduria, kad iš beržo vytelių išeis puikios šluotos.

Idėjų interjerui šeima semiasi iš kelionių arba „Pinterest“ svetainėje.

„Mano metodas toks: iš pradžių aš viską nuodugrniai ištyrinėju, išnagrinėju, tačiau prieš kažką gamindamas, jau nieko nebežiūriu, kad nemėgdžiočiau. Bet kurį darbą labai sunku pradėti, bet kai jo imiesi, neįmanoma sustoti“, – aiškina Kasparas. Jis save juokais vadina dizaineriu, nors tokio išsilavinimo neturi: „Mano galvoje knibždėte knibžda idėjų.

Namas iš pirties
Foto: DELFI.ee

„Mes supratome, kad geriau viską daryti patiems. Įsikvėpiame kelionių metu – važinėjame ir viską apžiūrinėjame, – sako Kasparas. – Pavyzdžiui, lovų dizainą nusižiūrėjome namuke Prancūzijos provincijoje“.

„Mudviejų skoniai sutampa. Mes retai ginčijamės dėl to, kaip viskas turi būti“, – priduria Laura.

Sutuoktiniai prisipažįsta, kad sunkiausia renovuojant namuką buvo neperžengti numatyti biudžeto ribų.

„Tai pasirodė neįmanoma, – juokiasi Laura. – Iš pradžių mes galvojome, kad tilpsime į 18 tūkstančių, bet galiausiai teko išleisti daugiau nei 25 tūkstančius – suskaičiavus visas smulkmenas, o už jas taip pat nemažai paklojome.“

Sunku buvo rasti medžiagų stogui uždengti. „Malksnų pasigaminome patys, bet nebuvo lengva rasti kokybiškos drebulės medienos“, – pažymi Kasparas.

Pasak Lauros, nebuvo paprasta išlaikyti interjero vientisumą. Reikėjo Kasparo sumeistrautus daiktus derinti prie pirktų parduotuvėje. Dabar namukas baigtas ir paruoštas priimti svečius. Jei bus didelė paklausa, sutuoktiniai pasiryžę pastatyti dar vieną. „Ne visiškai tokį patį, bet panašaus stiliaus“, – sako Laura.

Namas iš pirties
Foto: DELFI.ee