Kaip matoma „KK2“ reportaže, naujasis mero būstas išties įspūdingas – tai yra 9840 kvadratinių metrų rūmai, kuriuose įrengti net trylika kambarių ir penki vonios kambariai, dvelkiantys prabanga ir dekoruoti auksu.

Žiniasklaidai atsiųstame pranešime spaudai rašoma, kad rūmai buvo pastatyti 1929-aisiais, čia gyveno vienuolės, o iš jų celių meras įrengė 13 kambarių ir juos dekoravo auksu. V. Matijošaitis atskleidė, kad šio dvaro įrengimas iš viso kainavo 500 tūkst. eurų.

Internautai komentaruose rašė, kad šis dvaras demonstruoja mero tuštybę, vadino jį neskoningu ir nevengė pasišaipyti. DELFI Būstas paprašė ekspertų įvertinti naująjį V. Matijošaičio būstą.

Paskubėjo įrengti

Drabužių dizaineris Aleksandras Pogrebnojus teigė, kad jam šiame interjere trūksta meno.

„Turtuoliai visais laikais, mano supratimu, turėtų būti meno mecenatai. Daug tapybos, geriausių Lietuvos meistrų fotografijos, grafikos ir t.t. Tai yra prabanga. O kad čiaupas auksinis ar sidabrinis, vis tiek yra nieko vertas“, – kalbėjo dizaineris.

Jo nuomone, pats pastatas yra gražus ir su juo viskas gerai – jei jis nebūtų renovuotas, jis sugriūtų. Pašnekovas taip pat pasvarstė, kad galbūt tai tik namų įrengimo pradžia.

A. Pogrebnojus tvirtino, kad pats neseniai lankėsi Paliesiaus dvare, kuriame dominuoja žalvaris – toks interjeras jam žymiai gražesnis nei paauksuotas, be to, ir brangesnis.

„Tiesą pasakius, aš manau, kad jis paskubėjo įrengti tą vietą. Reikėjo joje pagyventi ir tada ji, sakykim, apauga kažkuo. Kai pasikvieti žurnalistus, tai jie auksinius čiaupus ir fotografuoja, bet galbūt ten kažkas ir geresnio yra. Nematau tikslo to rodyti, kol negyveni“, – svarstė dizaineris.

Ne veltui sakoma, kad interjeras atspindi žmogaus asmenybę, todėl A. Pogrebnojus pabrėžė, kad verčiau samdyti interjero dizainerius ir specialistus, išmanančius, ką daro, ir mažiau juos kontroliuoti. Anot jo, sunku net įsivaizduoti, kokiomis pilimis apsistatytų žmonės.

„Pinigai su geru skoniu ir pasitikėjimu padaro stebuklingus interjerus. Aš V. Matijošaičiui palinkėčiau pasižiūrėti į Lietuvos statytojus, senus fotografus ir kai jo namuose bus daugiau meno, tie auksiniai čiaupai nedominuos“, – komentavo dizaineris.

Pasak jo, toks interjeras apie patį Kauno merą dar nepasako nieko, nes namas dar tik ką įrengtas, o duris visai visuomenei atvėrė gerokai per anksti.

„Labai banalu sakyti, kad auksinis čiaupas pasako, jog žmogus nori būti Liudvikas XIV-asis. Nežinia, kaip jis buvo nupirktas ir dabar nereikia ant to užsiciklinti. Labai banalu ir primityvu sakyti, kad auksinis čiaupas reiškia, kad žmogus nori būti ponas“, – dėstė A. Pogrebnojus.

Ką toks būstas pasako apie asmenybę

Kaip sakė žurnalistas ir etiketo specialistas Giedrius Drukteinis, tai, kas gražu jam, nebūtinai turi būti gražu ir kitam.

Prabangos demonstravimas ir šiuo atveju, anot jo, nėra nenatūralus dalykas, nes net ir Vakarų žiniasklaidoje yra išties populiaru įsileisti žurnalistus į savo būstus.

„Apie architektūrą iš principo turbūt neįmanoma kalbėti. Tau papasakojo vienaip, gauni rezultatą arba produktą visai kitokį ir jautiesi apgautas arba kvailas ir pan. Dabar pasižiūri į tą Matijošaičio interjerą ir tiesiog sakai „ne, man toks nepatinka“. Arba atvirkščiai – „man toks labai patinka“, kai statysiu savo būstą, įsirengsiu taip, kaip jis, arba neįsirengsiu taip, kaip jis“, – komentavo G. Drukteinis.

Pasak pašnekovo, toks būstas pirmiausia pasako, kad žmogus turi daug pinigų ir gali sau leisti viską. Taip pat tai gali parodyti, kad jis nepaklūsta madai bei laikmečiui, turint omenyje, kad dabar populiarus minimalistinis, ergonomiškas stilius.

G. Drukteinio nuomone, dvaro interjerui galėjo turėti įtakos ir psichologiniai aspektai.

„Galbūt gerbiamas Visvaldas augdamas tam tikromis aplinkybėmis visą gyvenimą svajojo apie kažkokius elementus, kurie staiga įrodytų apie jo kardinalius gyvenimo pokyčius. Na, pavyzdžiui, galėdamas taip įsirengti būstą. Galbūt galėdamas įsigyti tam tikrą platininę arba juodą kreditinę kortelę. Pavyzdžiui, galėdamas įsigyti savo jachtą, lėktuvą ir t.t.

Man atrodo, kiekvienas vyras turi tokią merkantilišką svajonę. Tai viso labo tėra subjektyvus spėjimas, tačiau galbūt gerbiamam Visvaldui toks interjeras žymi jo gyvenimo prasmę. Taip sakant, gyvenimo slenkstį tarp gyvenimo iki tol, ir dabar jau visiškai pilnaverčio gyvenimo, kuris prasideda būtent tokiame būste“, – mintis dėstė G. Drukteinis.

DELFI pirmadienį skelbė turtingiausiųjų politikų sąrašą, kuriame V. Matijošaitis užima antrąją vietą.