Gyventojai nerimauja, kad naujai iškilęs daugiabutis pablogintų gyvenimo sąlygas ir, dėl nedidelių atstumų tarp naujojo daugiabučio, daugiabučio Minties g. 42 bei nuosavo namo Minties g. 42A, neužtikrintų gyventojų privatumo. Taip pat anksčiau minėtų namų gyventojai reiškia susirūpinimą dėl neseniai sutvarkytos infrastruktūros. Anot gyventojų, dėl naujo daugiabučio namo statybų neseniai atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takai bei vaikų žaidimo aikštelė bus sunaikinti.

„Tokiu būdu būtų neefektyviai panaudotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšos. Paminėtina, jog Žirmūnų trikampio projektas, kurio rangos darbai pradėti vystyti 2019 m. IV-ame ketvirtyje ir užbaigiami dabar (2021 m. III-asis ketvirtis) iš viso kainavo apie 5,5 mln. EUR. Akivaizdu, kad sprendimas naikinti ir ardyti jau sutvarkytą infrastruktūrą yra neracionalus ir netgi žalingas“, – rašoma peticijoje.

Daugiabutis gyvenamasis namas Minties g. 42B turės nuosavą automobilių stovėjimo aikštelę. Parkavimo vietos bus parduodamos atskirai, todėl aplinkui esančių daugiabučių gyventojai nerimauja, kad nauji gyventojai, kurie nenorės pirkti parkavimo vietas savo parkinge arba turės daugiau nei vieną transporto priemonę, ieškos parkavimo vietų aplinkinių namų automobilių stovėjimo aikštelėse.

„Mes, Žirmūnų trikampio gyventojai, reiškiame susirūpinimą dėl planuojamo statyti daugiabučio gyvenamojo namo Minties g. 42B, Vilniuje. Dėl to prašome adekvačiai įvertinti esamą bei būsimą situaciją, kuri pasikeis neigiama prasme, pastačius naują daugiabutį namą. Skatiname racionaliai įvertinti pateikiamus nuogąstavimus, atlikti naudos ir kaštų analizę bei priimti loginiu pagrindu pagrįstą sprendimą – neleisti statyti daugiabučio gyvenamojo namo Minties g. 42B, Vilniuje“, – skaitome peticijoje.

Taip pat, Žirmūnų trikampio gyventojai, pradėjo rinkti parašus ir po bendra peticija dėl 3 naujai vystomų NT projektų Žirmūnų trikampio teritorijoje. Peticija gyventojai siekia sustabdyti daugiabučių Tuskulėnų g. 3A ir Žirmūnų g. 48B statybas.