Jei taip nutiko, metas kreiptis į specialistus: iki smulkmenų savo amatą išmanantys dizaineriai ir stilistai būtinai pasiūlys išeitį. Būtent iš jų su portalu „Apartment Therapy“ bendradarbiaujanti interjero dizaino temomis rašanti Sarah Lyon sužinojo, kad pačiais efektingiausiais namų erdvės akcentais kartais gali tapti tokie objektai, apie kuriuos mažai kas pagalvoja, kai susimąsto apie būsto dekoravimą, ir kurių paskirtis jokiu būdu nėra estetinė.

Toliau – 10 elementarių, laisvai įperkamų daiktų, galinčių tapti netikėtais ir labai stilingais kambario dekoro elementais, suteiksiančiais erdvei išskirtinumo. Beje, tikrai gali būti, kad kai kuriuos iš tų daiktų jūs ir taip turite, todėl galbūt jau šiandien (neišleidžiant nė cento) pavyks pradėti namų pertvarką.

1. Muzikos instrumentai

Net jeigu dienos mokyklos orkestre seniai nuskendo praeity, fleita, kuria tada grojote, nebūtinai turi gulėti futliare. Drąsiai kabinkite ją ant sienos – lai instrumentas tampa kambario puošmena, net dėmesio traukos centru, o tai, kad jūs – ne virtuozas, neturi visiškai jokios reikšmės.

„Mama kažkodėl išsaugojo tromboną, kuriuo studijų metais teko šiek tiek groti, – prisipažįsta dizainerė Jewel Marlowe. – Ne vienus metus tas instrumentas pragulėjo rūsyje, bet staiga jį prisiminiau, ištraukiau iš dėklo ir pakabinau sūnaus kambaryje. Tiktai kabliuką tereikėjo į sieną įkalti. Trombonas kabo pakabintas už odinio dirželio, todėl panorėjus jį nesunku nukabinti.“

Bene įprasčiausiai atrodo ant sienos pakabinta gitara. Mažesni instrumentai puikiai atrodo išdėlioti ant specialios lentynėlės arba sukomponuoti tarsi į vinjetę.

Dekoro elementai
Foto: Shutterstock

2. Pintinės

Nebrangią rotango pintinę visai nebūtina naudoti kaip pintinę. Sumanių pintinių pritaikymo variantų apstu platformoje „Instagram“.

„Įkvėpimo galima pasisemti iš bet kur, – teigia instagramerė Sourya Venumbaka. – Vos išvydusi duonai skirtą pintą lėkštę, tuojau pat supratau, koks puikus lempos gaubtas iš jos išeitų.“

Daug dirbti įgyvendinant sumanymą tikrai neteko – dekoratyvi pintinaitė labai greitai tapo bra tipo sieninio šviestuvo pagrindu.

3. Drabužiai ir aksesuarai

Spinta nėra vienintelė vieta, kurioje galima laikyti dalius megztus gaminius. Sukraukite juos taip, kad matytųsi ir vos pažvelgus džiugintų akį.

„Ant sienos pakabinti šalikai ir skaros nesunkiai gali tapti namų dekoro elementais, – įsitikinusi dizainerė Leah Alexander. – Asketiškoms baltoms sienos tekstilės gaminiai prideda nuotaikos ir dinamikos. Nuostabu tai, kad tokias puošmenas nesunku keisti pagal sezonus arba pagal nuotaiką.“

4. Stilingi degtukai

Tebūnie šviesa!

„Dievinu žvakes, mėgstu stebėti, kaip jos dega, todėl degtukai turi būti po ranka, tačiau jei taip, ar negalėtų ir degtukai džiuginti? Galite išnaudoti juos kaip nedidelius spalvų pliūpsnius; jie teikia galimybę pademonstruoti kokį nors stilingą indą, į kurį bus sustatyti. Užvis puikiausia, kad toks dekoro elementas beveik nieko nekainuoja“, – sako dar viena instagramerė.

Pagaliau, jei degtukus laikysite stilingai, namų erdvė atrodys prabangesnė.

5. Vintažinis sidabras

Sidabras šiais laikais nėra itin populiarus, tačiau ar ne be reikalo? Iš tauriojo metalo pagaminti indai tikrai galėtų tapti namų puošmena.

„Vintažinius sidabro rykus galima išdėlioti grupėmis arba naudoti kaip gėlių vazonėlius, – mano namų aksesuarus kurianti Joanna Buchanan. – Senovinis sidabras gali būti ir pajuodęs. Tokia savybė – tikrai ne defektas.“

Dekoro elementai
Foto: Shutterstock

Aišku, sidabrinius indus jūs galite nušveisti iki blizgesio – viskas priklauso nuo jūsų skonio ir bendro namų stiliaus.