Pataria bėgti nuo rutinos

Interjero dizainerės Ievos Makutytės teigimu, kalėdinis laikotarpis yra puikus laikas atnaujinti namus. Šiemet šventės bus ypatingos, nes suburs tik artimiausius žmones, mat niekur vykti, panašu, negalėsime. Todėl asmeninėje erdvėje tampa ypač svarbu sukurti jaukią, šiltą ir šventinę nuotaiką.

„Ja turėtų spindėti visi namai, nes Kalėdos nėra tik puošta eglutė. Būsto atnaujinimui patartina pasitelkti įvairius dekoro elementus – vainikus, lemputes, žvakes, namų kvapus. Šias detales verta darniai pritaikyti jau sukurtam interjerui: jos neturėtų skirtis savo spalvine palete ir tekstūromis, nebūti itin ryškios ar šaukiančios“, – pranešime spaudai sako I. Makutytė.

Pašnekovės nuomone, namai šiuo metu tampa viso mūsų gyvenimo centru, todėl ji šventėms rekomenduoja suteikti išskirtinę atsvarą rutinai ir būstą atnaujinti iš esmės. Anot interjero dizainerės, tokie erdvės pokyčiai įkvėps ir kitokios nuotaikos, ir pagyvins pabodusią kasdienybę.

„Norite visiškai atnaujinti namus? Jie visada nušvinta naujai perdažius sienas. Baltos ar kitos neutralios spalvos pasirinkimas yra išties racionalus, nes kuria erdvės ir švaros pojūtį. Šaltesnius atspalvius reiktų rinktis atsargiau, nes jie gali sumažinti interjero šilumą. Be abejo, norint išskirti kažkokį akcentą, galima pasitelkti ryškesnes spalvas. Kalbant apie tekstilę, ji ypač paranki kurti jaukumo įspūdį, o neutralumą užtikrina tokio pat audinio užuolaidos. Labai svarbus yra jų audinys, kuris turi būti kokybiškas, malonus, lengvai krentantis, neapsunkinantis erdvės, nereikalaujantis ypatingos priežiūros. Taip pat verta derinti pagalvėles, pledus, lovų užklotus, kilimus, investuoti į dekorą: vazas, meno kūrinius, indus. Kitas svarbus elementas – augalai, kurie interjerui suteikia gaivumo jausmą“, – apie namų atnaujinimą kalba dizainerė.

Interjeras

Pritaikomos ir mažos erdvės

Visgi pasaulinės pandemijos kontekste patogumas ir funkcionalumas namuose tampa ypatingai svarbūs kasdien. Todėl I. Makutytė pastebi – norėdami čia turėti biurą, vietą mokytis, ilsėtis ar gaminti maistą, turime funkciškai planuoti erdvę. Dėl šios priežasties pašnekovė pagrindinius baldus pataria rinktis patogius ir atkreipti dėmesį į jų funkciją, o skirtingų zonų išdėstymą planuoti atsižvelgiant į būsto plotą.

„Tai padaryti mažuose namuose gali tapti iššūkiu, tačiau viskas įmanoma. Svarbu tėvų bei vaikų darbo vietas atskirti kuo toliau nuo pagrindinės erdvės, kurioje mėgsta susirinkti visa šeima ir dažniausiai vyrauja šurmulys. Tokiam tikslui vienas geriausių sprendimų – transformuojami baldai, pakeliami stalai, išlankstomos kėdės. Taip erdvė ypač lengvai pritaikoma skirtingiems kiekvieno poreikiams“, – tikina interjero dizainerė.

Ji priduria, kad atnaujinant namus būtina rasti optimalų sprendimą ir tarp jaukumo bei funkcionalumo, o tam neretai įtakos turi erdvių apšvietimas. Pasak pašnekovės, net ir nedidelės erdvės namuose, tinkamai apšviestos, gali būti išnaudotos darbui ar poilsiui.

„Kuo daugiau šviesos šaltinių namuose, tokių kaip staliniai šviestuvai, toršerai, sieniniai šviestuvai, tuo jie yra jaukesni ir patogesni. Juolab, kad tinkamas apšvietimas atitinkamai koreliuoja ir su mūsų savijauta, produktyvumu, netgi poilsio kokybe. Štai kodėl, planuojant namų atnaujinimą, darbo erdvei labiau reikėtų ieškoti natūralių šviesos šaltinių, pavyzdžiui, prie lango ar po stoglangiu“, – akcentuoja interjero dizainerė.

Investicijos į komfortą auga

Kalbėdama tiek apie būsto atnaujinimą, tiek apie kasdienio patogumo namuose kūrimą, I. Makutytė priduria, šiems tikslams tinka ir buitinės ar kitokios technikos įsigijimas. Savo ruožtu „General financing“ banko Pardavimų departamento direktorius Skirmantas Ketvirtis antrina, kad pirmojo karantino patirtis parodė – lietuviai vis daugiau investuoja į asmeninį komfortą.

„Tuo laikotarpiu pastebėjome išaugusį poreikį įsigyti pirkinius kokybiškesniam ir patogesniam gyvenimui namuose. Klientai išsimokėtinai pirko brangesnius kavos aparatus, garso sistemas, oro vėdinimo ir drėkinimo aparatus, kitą techniką. Darome prielaidą, kad šios tendencijos susisijusios su pasikeitusiu namų konceptu: tai nebėra vieta tik pernakvoti, o erdvė, kurioje norisi komforto tiek dirbti, tiek ir ilsėtis“, – įžvalgomis dalijasi finansų ekspertas.

Dalinė apdaila

Anot banko atstovo, kitas svarbus šių pokyčių veiksnys – augantis internetinės prekybos populiarumas. Pašnekovo teigimu, tai ypač saugus ir patogus būdas įsigyti daiktus namų atnaujinimui, o remontuojant savo namus galima pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata ir susigrąžinti dalį išleistų lėšų.

5 patarimai, kaip pasinaudoti GPM lengvata

Finansų ekspertas taip pat primena, kad atliekant namų remonto darbus, egzistuoja galimybė pasinaudoti GPM lengvata bei susigrąžinti dalį išleistų lėšų. S. Ketvirtis dalijasi patarimais, kaip tą padaryti:

  • Pasitikslinkite, ar Jūsų patirtoms būsto remonto išlaidoms gali būti taikoma GPM lengvata. Priminsime, kad lengvata netaikoma naujam būstui įsigyti, būsto modernizavimui bei perkant remontui skirtas medžiagas.
  • Išsaugokite kvitus arba sąskaitas faktūras už atliktus darbus ar paslaugas.
  • Metams pasibaigus deklaruokite išlaidas VMI užpildant specialiai tam skirtą formą PRC912.
  • Pildant formą būtinai nurodykite visą už paslaugas ar atliktus darbus sumokėtą sumą, neatskaičiuojant PVM.
  • Deklaruokite tik tas išlaidas, kurios patirtos per deklaruojamąjį laikotarpį.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją