Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (LKPC) ekspertai ir sveikatos apsaugos srities darbuotojai pateikia patarimų ir dalinasi žiniomis:

„Spinteles ir kt. paviršius virtuvėje reikėtų nuvalyti kartą per dieną, – teigė mikrobiologas, knygos „The Germ Code, tells Hunker“ autorius Jasonas Tetro. – Visus kitus paviršius pakaktų nuvalyti kartą per savaitę, jei namuose visi sveiki. Jei kažkas serga, retai liečiamus paviršius užtenka nuvalyti kartą per dieną, o dažnai liečiamus – kelis kartus per dieną.“

LKPC patvirtino rekomendacijas namams, kuriuose – įtariami ar nustatyti užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Būtina valyti su muilu ir vandeniu, su plovikliais, o dažnai liečiamus paviršius – mobiliuosius telefonus, durų rankenas, kt. rankenėles, kietas kėdes, stalus, elektros jungiklius, klozetus, kriaukles – dezinfekuoti skiestu balikliu, skysčiu alkoholio pagrindu (mažiausiai 70 proc. alkoholio) arba specialiais dezinfekuojamaisiais skysčiais.

Foto: Shutterstock

Jei namuose yra įtariamas užsikrėtęs ar tikrai sergantis asmuo, patariama kasdien valyti dažnai liečiamus paviršius. Jei sergantis asmuo turi atskirą miegamąjį ar tualetą, juos reikia valyti bent kasdien, o kitiems namiškiams – vengti nebūtinų kontaktų. Jei atskiro tualeto nėra, patariama valyti kas kartą, kai juo pasinaudojo sergantis asmuo.

„Ligoniu besirūpinantis asmuo turėtų nuvalyti ir dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius“, – rašoma rekomendacijose. Ligoniams reikia nupirkti asmeninių valymo priemonių, jei jie pajėgia valyti namus.

Foto: Shutterstock

Svarbu įsidėmėti, kad namų valymas ir dezinfekavimas yra dviejų etapų procesas. Pirma, paviršių reikia nuvalyti muilu su vandeniu ar su plovikliu. Po to naudokite kokią nors dezinfekuojamąją priemonę, o ją palaikykite ant paviršiaus tiek laiko, kiek rekomenduojama. Paisykite visų saugumo nurodymų ir atidžiai skaitykite instrukciją ant etiketės.