Tačiau vyrai taip pat aktyviai prisideda prie veiklos – 90 proc. apklaustųjų teigė, kad įsitraukia į namų ruošą ir tvarkosi buityje. Moterys namų ruošai skiria daugiau laiko negu vyrai, tačiau palyginus su kaimyninėmis šalimis – atotrūkis tarp vyrų ir moterų yra mažiausias – 49 proc. moterų ir 41 proc. vyrų namų ruošai skiria daugiau kaip 5 valandas.

Nors diskusijos apie lygias vyrų ir moterų galimybes darbe vyksta nuolatos, tyrimai rodo, kad vis dar egzistuoja atskirtis tarp vyrų ir moterų karjeros, darbo, santuokos ir asmeninio pasitenkinimo srityse. Tačiau naujos kartos išmaniosios technologijos siekia, kad namų ruošai būtų galima skirti kuo mažiau laiko, o darbus atliktų prietaisai. Tai leistų daugiau laiko skirti sau ar šeimai ir namų ruoša nenugultų ant moters pečių.

Laiko taupymas priklauso nuo galimybių sujungti prietaisus išmaniųjų namų sistema ir nuo pažangių technologijų. Šie išmanūs namų priežiūros įrenginiai sumažina laiką, reikalingą namų ruošos darbams atlikti. Pavyzdžiui, susieta su išmaniaisiais įrenginiais skalbimo mašina greitai ir efektyviai skalbs drabužius naudodama ir parinkdama tinkamus nustatymus. Tai leidžia skalbimo mašiną valdyti per mobiliojo telefono programėlę ir nuolatos matyti, kokia skalbimo programa šiuo metu naudojama.

Be to, skalbimo mašina su integruota džiovykle gali pradėti iš karto džiovinti drabužius vos juos išskalbus. Siurbliai–robotai padeda sutaupyti laiko vienam iš dažniausių ir ilgiausiai trunkančių namų ruošos darbų – siurbimui. Tačiau naudojant oro valytuvą, dulkių kiekis namuose apskritai labai sumažėja, todėl tiek valymo laikas, tiek dažnis tampa kur kas trumpesni ir retesni.