2021 metų birželio mėnesį butų pardavimo kainos Vilniuje ir Kaune augo vienodu tempu – 2,1 proc. ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pasiekė 1871 Eur (+39 Eur/kv.m) ir 1313 Eur (+27 Eur/kv.m). Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje birželio mėnesį atitinkamai užfiksuotas 1,6 proc., 1,9 proc. ir 1,3 proc. butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 1290 Eur (+20 Eur/kv.m), 875 Eur (+16 Eur/kv.m) ir 851 Eur (+11 Eur/kv.m).

Per metus (2021 metų birželio mėnesį, palyginti su 2020 metų birželio mėnesiu) butų kainos didmiesčiuose augo dviženkliu tempu: Vilniuje – 13,7 proc., Kaune – 12,5 proc., Klaipėdoje – 13,1 proc., Šiauliuose – 15,5 proc. ir Panevėžyje – 16,6 proc..

„Nuo 2020 metų pabaigos įsibėgėjęs butų pardavimo kainų augimas dar nerodo išsikvėpimo ženklų ir toliau fiksuojame spartų tiek mėnesinį, tiek metinį augimą. Būsto pardavėjų lūkesčiai šiuo metu yra itin dideli ir tai tiesiogiai prisideda prie tolimesnio butų kainų augimo. Matydami pastaruoju metu sparčiai augančias būsto kainas, nemažai nekilnojamojo turto savininkų linkę jį pardavinėti aukštesnėmis nei rinkos kainomis. Sparčiai augant butų kainoms, net ir tokie pasiūlymai galų gale sulaukia susidomėjimo ir realių pirkėjų. Tačiau tokiu atveju, priklausomai nuo pardavėjo lūkesčių, pardavimo procesas gali užtrukti ilgiau – pavyzdžiui, ne vieną–du, o tris–keturis mėnesius. Nepaisant šiuo metu itin aktyvios būsto rinkos mūsų šalyje, pirkėjai nelinkę itin lengvai sutikti su per didelėmis pasiūlymų kainomis ir visada dairosi alternatyvų. Tik neradę tinkamų alternatyvų ir matydami, kad kainos ir toliau auga, pirkėjai gali vėl sugrįžti prie derybų stalo su turto savininkais.

Naujausi duomenys rodo, kad bendras būsto rinkos aktyvumas šalyje po truputį rimsta ir labai tikėtina, kad ateinantys keli mėnesiai taip pat gali būti ramesni nei šių metų balandžio–gegužės mėnesiai. Todėl per daug optimistiškai nusiteikusiems būsto pardavėjams pardavimo procesas vasaros laikotarpiu gali užtrukti pastebimai ilgiau nei planuota“, – sako Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims.