Vilniuje tai – aktyviausias mėnuo istorijoje. Sausį rezervuoti 507, vasarį – 592, kovą – 539 būstai. Kaune aktyviausias buvo vasario mėn., kai rezervuota 135 būstai. Sausį šis skaičius siekė 96, kovą – 79.

Iš viso šiais metais Vilniuje jau rezervuoti 2 284 būstai, Kaune – 414. Palyginimui, rekordiniais 2018 m. per 12 mėnesių Vilniuje rezervuoti 4 584 būstai, tai reiškia, kad šiemet per 4 mėn. pasiekta pusė pernykščio rezultato.

Kaune, vertinant kiekvieną šių metų mėnesį, augimas ar atskiro mėnesio rezultatai nėra pribloškiantys, tačiau keturių mėnesių rezultatas – taip pat labai aukštas ir sudaro pusę praėjusių metų rezultato, kai per metus buvo rezervuota 817 būstų.

„Šie skaičiai atspindi toliau sparčiai augančią naujo būsto paklausą didžiausiuose miestuose. Panašu, kad augantys fundamentalūs ekonomikos ir pragyvenimo lygio rodikliai, paskatinti bendro optimizmo ir lūkesčių augimo, sukūrė nedidelį sprogimą. Manau, kad pakartoti tokį rezultatą bus be galo sunku, iš kitos pusės, žmonės neturėtų beatodairiškai pirkti būstų, nes tokia situacija vėl vilioja oportunistus, nepatyrusius vystytojus – brangiausią gyvenimo sprendimą atlikti reikia kruopščiai atsirinkus ir tinkamą projektą, ir, būtinai, patikimą vystytoją“, – įsitikinęs „Citus“ investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis.

Būstų „sandėlis“

Pirkti siūlomų ir „sandėliu“ vadinamų būstų skaičius Vilniuje jau nuo 2017 m. antros pusės laikosi gana stabilus – šių metų balandžio mėnesį sudarė 5 757. Kaune augant pasiūlai sparčiau auga ir sandėlis. 2019 m. balandį jame buvo 1 220 būstų – 41 proc. daugiau nei pernai ir 67 proc. daugiau nei prieš dvejus metus.

„Tai natūralu: Kaune atsiranda daugiau projektų ir didėja pasiūla, kurios trūkumas buvo juntamas Kaune paskutiniu metu. Tuo tarpu Vilniuje pardavimai auga net greičiau nei vystytojai spėja statyti, todėl didėja būstų apyvartumas, o sandėlis iš lėto tirpsta“, – dėsto Š. Tarutis.

Ekspertas pastebi, kad sandėlis kol kas puikiai atspindi NT rinkoje esančią paklausą, kurios augimas sudaro prielaidas ir kainų didėjimui. Įvertinus ir beveik 5 proc. pabrangusią gyvenamųjų pastatų statybą, galima toliau tikėtis šios tendencijos. Š. Tarutis prognozuoja, kad metinis vidutinių naujo būsto kainų augimas Vilniuje ir Kaune turėtų sudaryti apie 5–7 proc.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)