Žaliausias miesto rajonas plečiasi

Daug metų Lazdynų mikrorajone netvarkoma apleista teritorija pasikeitė neatpažįstamai. Žaliausias miesto rajonas plečiasi. Miesto plėtros departamento Detaliojo planavimo ir architektūros skyriaus Vakarinės teritorijos poskyrio vyr. specialistas Steponas Gilys prognozuoja, kad dangoraižių šioje teritorijoje nebus. Kvartalas netaps eiliniu miegamuoju didmiesčio rajonu, rašoma pranešime spaudai.

„Žaliųjų plotų ir upės savotiškai izoliuota Lazdynėlių bendruomenė primena kurortinę zoną. Tokie kvartalai stengiasi išsaugoti savo išskirtinumą ir uždarumą. Nes kai vyksta plėtra, rajonai tampa panašūs į Karoliniškes, Justiniškes, Perkūnkiemį. Tokioje zonoje yra pakankamai ploto statyti kitus namus, bet dangoraižių čia nebus. Lazdynėlių išskirtinumas – mažaaukščiai daugiabučiai ir individualūs namai. Ši teritorija labiau primena jaukų ir ramybe alsuojantį Druskininkų kurortą nei triukšmingą didmiesčio daugiabučių kvartalą.

Kvartale turėtų įsikurti mokyklos, darželiai, parduotuvės, poilsio centrai, kita infrastruktūra. Bet aplinka yra suplanuota nedideliam intensyvumui. Planuojama, kad Lazdynėliuose taps panašiu į Žvėryną rajonu“, – pasakojo S. Gilys.

Kuriasi jauna bendruomenė

Bukčių miško ir Neries vingio apsupto kvartalo ramybę pastebi ir įvertina būsimi naujakuriai. Švaraus ir gryno oro Lazdynėliams galėtų pavydėti netgi prestižiniais laikomų Žvėryno ar Senamiesčio gyventojai.

Lazdynų seniūnas Vytautas Kirsnys džiaugiasi, kad rajoną atranda jaunoji karta, kad jis jaunėja. Ypač Lazdynėliai, kur kuriasi jauna ir aktyvi bendruomenė.

„Rajonas gražėja. Suformuotuose privačiuose sklypuose statomi nauji namai, tvarkoma aplinka, infrastruktūra, statomos vaikų žaidimų aikštelės, tiesiami dviračių takai, įrengiami šaligatviai, viešosios erdvės. Visai čia pat, Lazdynuose, greit bus atidarytas naujas baseinas“, – augančio ir modernėjančio rajono privalumus vardijo Lazdynų seniūnas.

Perkami rekordišku greičiu

Projektą „Lazdynėlių vingis“ vystanti pardavimų vadovė Jurgita Kveselaitė pasakoja, kad miškingoje teritorijoje gyvenamieji būstai perkami rekordiniu greičiu – pirmame etape jau parduota 70 proc. butų, nors tik pradėta trečio aukšto statyba.

Kadangi projekto namai įsikūrę atokiau nuo miesto šurmulio, būsimiems gyventojams renkantis būstą imponuoja romantiški kurortą primenantys pušyno vaizdai, kuriais galima bus mėgautis ne tik pro didžiulius medinius langus, bet ir erdviuose balkonuose ar terasose. 30 procentų projekto teritorijos bus apželdinama augalais, bus įrengtos vaikų žaidimo, krepšinio aikštelės, poilsio zonos. Požeminės ir antžeminės automobilių aikštelės su elektromobilių įkrovos vietomis, svarbu paminėti ir tai, kad rajonas kuo puikiausiai pasiekiamas.

Pasak ekspertės, žmones labai domina ne tik unikali Lazdynėlių vieta, bet ir čia įrengti išskirtinės kokybės butai.

„A energinės klasės būstai atitinka aukštus energinio efektyvumo reikalavimus ir užtikrina mažesnes eksploatavimo išlaidas. Butuose įrengta rekuperacinė sistema, į patalpas tiekiamas šviežias išvalytas oras, o iš patalpų į lauką šalinamas užterštas oras. Tai itin aktualu gyvenantiems didžiausiame ir judriausiame šalies mieste“, – pasakojo pardavimų vadovė J. Kveselaitė.

Šiuolaikiniams naujakuriams aktualūs ir kiti aukštą gyvenimo kokybę garantuojantys inžineriniai sprendimai. J. Kveselaitė perkantiems būstą rekomenduoja rinktis tik medinius langus, nes jie „kvėpuoja“. Šis procesas padeda palaikyti kambariuose drėgmės balansą.