Kaip rašoma pranešime spaudai, nekilnojamo turto bendrovė „Citus“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) paskelbtam architektūrinio projekto konkursui sulaukė 26 pasiūlymų – tai vienas didžiausio susidomėjimo sulaukusių konkursų LAS istorijoje. Susidomėjimą konkursu išreiškė net 50 projektavimo įmonių ir individualių architektų.

Vasario 19 d., 12 val. numatytas viešas darbų aptarimas su visuomene, o vertinimo komisija pasiūlymus vertins vasario 21–28 dienomis. Nugalėtojus ketinama paskelbti kovo 3 d.

Architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė džiaugėsi, kad privatūs vystytojai vis drąsiau renkasi atvirus architektūrinius konkursus: „Anksčiau užsakovai dažniau rinkdavosi užsakomąjį konkurso modelį, su kviestiniais dalyviais. Savaime suprantama, tokiame konkurse sulaukiamas ribotas idėjų skaičius, taip pat nesuteikiama galimybė dalyvauti didesniam architektų ratui“.

R. Leitanaitė vardijo, kad vidutiniškai LAS per metus suorganizuoja 4–8 konkursus, juose sulaukiama po 15–25 pasiūlymų – paprastai juos pateikia ne daugiau nei pusė užsiregistravusių dalyvių.

„Citus“ paskelbtas konkursas ypatingas tuo, kad jame prioritetas skiriamas architektūros kokybei – jos įtaigumui, taip pat tvarumui, o ne kvadratinių metrų kiekiui“, – komentavo R. Leitanaitė.

Pasiūlymus vertins septynių narių komisija

Konkurso pasiūlymus vertins 7 narių komisija: trys iš jų skirti užsakovo, likę keturi – architektų sąjungos. Komisijai pirmininkaus „Citus“ direktorius Mindaugas Vanagas, o jam padės Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Žvėryno bendruomenės atstovė Jūratė Markevičienė, taip pat Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, ICOMOS Lietuvos Nacionalinio Komiteto vadovė, architektė Marija Nemunienė bei architektai Leonardas Vaitys ir Gintaras Prikockis. Kaip konkurso darbai atitinka tvarumo kriterijų, peržiūrės recenzentas UAB „Vesta Consulting“ ekspertas Eugenijus Šapel.

Konkurso keliu siekiama atrinkti geriausią pasiūlymą planuojamam ypač moderniam biurų pastatui Žvėryne, Vilniuje, kuris, įmonės teigimu, taps šio vystytojo vizitine kortele. Konkurso prizinį fondą sudaro 20 tūkst. eurų: nugalėtojams atiteks 10 tūkst., antrosios ir trečiosios vietos laimėtojams – atitinkamai 5 tūkst. ir 3 tūkst. eurų piniginiai prizai, taip pat bus skirtas specialus 2 tūkst. eurų prizas už tvarumą ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas.

Pirmiausia, tai turi būti išskirtinės architektūros ir ergonomiškas statinys, ryškus aplinkos, kurioje bus komponuojamas, akcentas, galintis varžytis su geriausiais šios srities pavyzdžiai Lietuvoje ir pasaulyje. Projektas turi tenkinti tokių standartų, kaip LEED, WELL Building Standard (WELL) ar panašių, reikalavimus, racionalumo principus.

„Su šiuo projektu norime eiti dar toliau ir pasiekti, kad projektas atspindėtų mūsų deklaruojamas vertybes: drąsą, profesionalumą, inovatyvumą ir draugiškumą. Konkurso dalyviams keliame reikalavimą šias vertybes „suprojektuoti“: formuojant erdves, numatant pastato dalių funkcijas ir išnaudojimą, parenkant medžiagas ir technologijas“, – teigė M. Vanagas.

Taip pat įmonė iškėlė tikslą, kad projektas būtų ne tik tvarus savo sprendiniais, bet ir darniai įsilietų į supančią architektūrinę, socialinę ir gamtinę aplinką, būtų atviras, taptų kompromiso su Žvėryno bendruomene rezultatu. Kad būtų atspindėta ir Žvėryno bendruomenės nuomonė, į komisiją pakviesta ir jos atstovė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)