Tuo tarpu, lyginant su 2017 metų prognoze, skaičiuojama, kad 2018 metais bendrovės grynųjų nuomos pajamų rodiklis augs 43 proc. ir sudarys 3,69 mln. eurų. Šias prognozes patikrino verslo konsultacijų įmonė UAB „PricewaterhouseCoopers“.

Be to, prognozuojama, kad 2017 m. pabaigoje „INVL Baltic Real Estate“ grynųjų aktyvų vertė akcijai sudarys 0,5155 euro ir bus 9 proc. didesnė nei 2016 m. pabaigoje, o 2018 m. pabaigoje, įvertinus 0,026 euro akcijai dividendų skyrimo prognozę, ji sieks 0,5285 euro.

„Pastarieji dveji metai bendrovei buvo augimo metai - sėkmingai pritraukus nuomininkų į „Vilniaus vartų“ verslo centrą, lapkričio pabaigoje jo faktinis užimtumas pasiekė 92 proc., ir tai lems ženklų nuomos pajamų augimą 2018 metais, taip pat sėkmingai plėtojome kitus valdomus objektus. Tikime mūsų valdomo nekilnojamojo turto portfelio ateities perspektyva - tam pagrindo suteikia gera lokacija - 80 proc. valdomų objektų pagal turto vertę yra centrinėje Vilniaus miesto dalyje“, - sakė „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.

Taip pat planuojama, kad kitais metais didės „INVL Baltic Real Estate“ akcijų likvidumas - „Invalda INVL“ paskelbė, kad ketina perleisti iki 22 proc. valdomų bendrovės akcijų, taip padidindama laisvoje prekyboje esančių akcijų skaičių nuo 16 iki 38 proc.

„Laikomės principo, kad kartu su klientais investuojame į mūsų kuriamus ir valdomus produktus, todėl išlaikysime daugiau kaip 10 proc. „INVL Baltic Real Estate“ akcijų. Planuojamas akcijų platinimas turėtų padidinti „INVL Baltic Real Estate“ akcijų likvidumą“, - sakė „Invaldos INVL“ prezidentas Darius Šulnis.

„Invaldos INVL“ planuojamas perleisti iki 22 proc. „INVL Baltic Real Estate“ akcijų paketas šių metų gruodžio 20 dienos „Nasdaq“ Vilnius biržos kaina yra vertas 6,9 mln. eurų. Planuojama, kad jau kitais metais galimybė įsigyti „INVL Baltic Real Estate“ akcijų bus siūloma instituciniams investuotojams, o vėliau, Lietuvos bankui patvirtinus bendrovės prospektą, kuriame būtų nustatyta akcijų kaina ir platinimo tvarka, akcijos būtų siūlomos ir mažmeniniams investuotojams.

Be to, „INVL Baltic Real Estate“ siūlo mokamus dividendus padidinti daugiau kaip du kartus - nuo 0,012 iki 0,026 euro akcijai. Šis sprendimas yra pateiktas tvirtinti šių metų gruodžio 29 dieną vyksiančiam bendrovės akcininkų susirinkimui.

„INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotas grynasis pelnas per šių metų tris ketvirčius siekė 2,1 mln. eurų ir buvo daugiau kaip 2,3 karto didesnis nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Bendrovės konsoliduoto nuosavo kapitalo vertė akcijai per metus išaugo 19,5 proc. ir 2017 m. rugsėjo pabaigoje sudarė 0,49 euro akcijai (2016 m. rugsėjo pabaigoje nuosavo kapitalo vertė akcijai buvo 0,42 euro, taip pat įvertinti išmokėti 0,012 euro akcijai dividendai). „INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotos grynosios nuomos pajamos iš nuosavų objektų per šių metų tris ketvirčius siekė 1,9 mln. eurų ir, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 5,1 proc.

„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų ir komercines patalpas sostinės „Vilniaus vartų“ komplekse, verslo centrą IBC šalia Konstitucijos prospekto bei biurų pastatus Senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat „Dommo business park“ gamybos, sandėliavimo ir biuro patalpų kompleksą šalia Rygos aplinkkelio. Šių metų lapkričio 30 dienos duomenimis, bendrovės valdomo turto plotas buvo 55 tūkst. kv. m, vertė - 56 mln. eurų.

Nuo 2016 m. gruodžio 22 dienos „INVL Baltic Real Estate“ veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovės valdymą perėmė viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių šalyje „INVL Asset Management“. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.