Pasak jo, tokį sprendimą lėmė trys pagrindiniai veiksniai: dalinis Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) finansavimas, noras prisidėti prie švaresnės energijos gamybos bei galimybė sutaupyti, siekis mažiau mokėti už elektrą.

„Jei ne valstybės parama, galbūt apsispręsti būtų sunkiau, tačiau sužinojęs apie galimą APVA paramą, nesudvejojau. Daug skaičiau, gilinausi, galiausiai pateikiau paraišką. Žinia apie tai, kad dalį investuotų lėšų galima susigrąžinti, išjudino procesus apie kuriuos svarsčiau jau seniai – pretendavau dar su pirmąja banga, o metų pabaigoje jau turėjau įrengtą saulės elektrinę“, – pranešime spaudai pasakoja T. Stulpinas.

Maždaug 35 kv. metrus užimančią „Ignitis“ saulės elektrinę jis įsirengė ant namo stogo, modulius sustatė ant specialios stoginės, dengiančios automobilių parkavimo vietas. „Džiaugiuosi tokiu sprendimu, elektrinė labai gražiai įsikomponavo, nepakeitė paties namo vaizdo, jos praktiškai nesimato“, – sako pašnekovas.

Ir nors pirmi du 2021-ųjų mėnesiai nebuvo patys efektyviausi, kovą jis jau sako pajautęs realią saulės elektrinių naudą. „Sausis ir vasaris – tamsiausi metų mėnesiai, be to, jie buvo gausūs sniego, moduliai buvo apsnigti, todėl ir elektros pagaminta buvo mažiau. Tačiau nuo kovo 1 dienos pajaučiau skirtumą, už šį mėnesį elektros sąskaita sumažėjo perpus“, – tikina jis.

Pasak T. Stulpino, šiltuoju vasaros sezonu rezultatas turėtų dar labiau džiuginti, ilgesnės ir labiau saulėtos dienos turėtų atnešti didesnį atsiperkamumą. „Kol kas esu labai patenkintas <...>. Saulės elektrinę turėti naudinga visomis prasmėmis, jei tik yra galimybė – tikrai siūlyčiau įsirengti, pasinaudoti ir valstybės parama“, – komentuoja T. Stulpinas.

Savo pavyzdžiu jis jau įkvėpė ir kaimynus – vienas jų taip pat nusprendė nedelsti ir įsirengė elektrinę, kitas svarsto teikti paraišką paramai gauti.

„Tikrai išjudinome procesus ir dėl to smagu dvigubai. Manau, kad turėti saulės elektrinę apsimoka finansiškai, ypač tuomet, jei namuose naudojama geoterminė šildymo sistema, jei šildymui reikalinga elektra – tokiu atveju turėti nuosavą saulės elektrinę tikrai verta. Tačiau ne ką mažiau svarbu, kad įsirengęs tokią elektrinę gali prisidėti prie švaresnės ateities kūrimo, labiau saugoti gamtą, išnaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius“, – sako T. Stulpinas.