Nuo tos pačios sofos neseniai vėl kalbinau nekilnojamojo turto srities profesionalus, kurie šiais neramiais metais stebėjo pasikeitusius mūsų poreikius ir bandė pritaikyti jiems mūsų namų erdves. Pasaulinės pandemijos metu vėl artėjant naujiems metams, ekspertai pasidalijo savo prognozėmis, kokios namų tendencijos turėtų vyrauti 2021 metais.

Nuolatiniai biurai namuose

Veikiausiai nereikia būti dideliu ekspertu, kad suprastum, jog ateinančiais metais biurams namuose vėl teks labai svarbus vaidmuo. Tačiau per tokį trumpą laikotarpį smarkiai išaugęs biurų namuose poreikis pakeitė mūsų namų suvokimą.

„Anksčiau tokia erdvė namuose buvo laikoma papildomu privalumu. Nors ji tikrai būdavo naudinga, ji niekada nebuvo atsidūrusi būsto ieškančių pirkėjų ar nuomininkų pageidavimų sąrašo viršuje“, - sakė Čikagoje dirbanti nekilnojamojo turto agentė Amy Wu.

Daugelio šeimų namuose taip pat vyksta nuotolinis mokymasis, todėl labai svarbus tapo ir darbui namuose skirtų zonų kiekis. „Plintant darbui iš namų, pirkėjai trokšta patogesnių namų biurų ar net dviejų vietų, tinkamų darbui namuose“, - pažymėjo nekilnojamojo turto ekspertas Zachas Opheimas iš Našvilio rajono.

Nekilnojamojo turto agentai ir dizaineriai bendras erdves ar ištaigingus kampelius stengiasi paversti dėmesio koncentracijai ir produktyvumui tinkamomis vietomis.

Namų biuras
Foto: Shutterstock

Tačiau dabar, kai žmonės vis labiau įpranta gyventi pandemijos sąlygomis, Los Andžele įsikūrusių dizaino namų „Hamsa Home“ bendrasavininkės ir pagrindinės dizainerės Daniela Benloulou ir Nicole Graff pastebi, kad laikinus biurus namuose vis labiau keičia nuolatinės, specialiai darbui įrengtos vietos.

„Manau, kad pirmosios darbo namuose vietos labai priminė kontoras – tai būdavo tiesiog šaltas, korporacinis vaizdas“, - teigė D. Benloulou. Kai dauguma institucijų darbą iš namų neapibrėžtam laikui įtraukė į savo veiklą, „mes tikrai norėtume matyti, kad žmonės naudojasi namų biurais, kurie nesiskiria ryškiai nuo likusio namų interjero“, pridūrė N. Graff.

Gyventojai jau perėjo prie antrojo biurų namuose kūrimo etapo, kai tokie biurai traktuojami kaip nuolatinės namų dalys, nusipelnančios ryšio su likusiu interjeru, o ne kaip laikinos darbo vietos, kurias bus galima panaikinti, kai tik bus paskelbta pergalė prieš pandemiją.

Namų biuras
Foto: Shutterstock

Šiluma ir jaukumas

Daug laiko praleisdami namuose, žmonės trokšta, kad namai atrodytų šiltai ir jaukiai. Šią tendenciją itin taikliai įvardijo „No Vacancy Home Staging“ įkūrėja Krisztina Bell, pasakiusi, kad „jaukumas yra naujoji prabanga“. Ją maloniai nustebino atspalvis, kurį dažų gamintoja „Sherwin Williams“ paskelbė metų spalva – urbanistinė bronza. „Ji tokia raminanti... Tai šilta spalva, o žmonėms patrinka jausti šilumą ir jaukumą“, - sakė K. Bell.

Ekspertai sutinka, kad 2021 metais ši guodžianti tendencija apims ne tik spalvas, bet ir tekstūras bei namų dizaino elementus. D. Benloulou prognozuoja, kad šis pokytis bus ryškus visur, pradedant įrengimu ir baigiant tekstile. „Griežtesnes linijas, vėsesnes spalvas ir vėsesnius metalus, kurie vyravo pastaruosius keletą metų, keis patogumas, jaukumas ir apvalios formos“, - sakė ji. Naujoji tendencija gana ryškiai skiriasi nuo atšiaurių baltų ir pilkų atspalvių, kuriuos D. Benloulou ir N. Graff buvo įpratusios matyti. K. Bell posūkį šiltų tonų ir jaukumo link regi visose Jungtinėse Valstijose. Dygstant naujiems pastatams, „statytojai suvokė, kad tie patys seni dalykai jau nebėra veiksmingi“, sakė ji.

Tekstūriškos sienos

Kol namų ūkiai yra užsidarę viduje, žmonėms reikia rasti naujų būdų, kurie stimuliuotų jusles. Vienas iš metodų? Tekstūriškos sienos, galinčios tapti namų akcentu. „Užuot pakeitę tik vienos sienos spalvą, gyventojai ieško kūrybiškesnių būdų, kaip pakeisti kambario išvaizdą“, - pažymėjo Z. Opheimas.

Šiais metais ypač padaugėjo namų remonto projektų, ir žmonės atrado, kad paprastas, vos vieną savaitgalį užtrunkantis remontas gali smarkiai pakeisti kambarį. „Dizaineriai ir baldininkai pereina prie kūrybiškesnių geometrinių dizainų ir žmonės pasigauna šią madą“, - sakė jis.
K. Bell taip pat pastebėjo, jog staigiai pradėjo plisti akcentiškos, tekstūrinės sienos: „Mediena ant sienų – šviesių arba tamsių spalvų mediena – tik ant vienos sienos. Kartais ji būna svetainėje, kartais – valgomajame“. Kai namams reikia šiek tiek charakterio, mediena ar geometriniai raštai tam yra neįtikėtinai parankūs. Jie iš karto gali panaikinti nuobodulį bei suteikti intrigos – ir net papildomos vertės – jūsų namams.

Interjeras
Foto: Shutterstock

Individualiems poreikiams pritaikytos erdvės

Ekspertai pastebi, kad namų ūkiai linksta iš naujo įvertinti savo namus ir transformuoti juos taip, kad jie patenkintų individualius jų poreikius. Pavyzdžiui, šiltuoju sezonu itin išryškėjo tendencija rūpintis lauko erdvėmis. Ji tęsis ir 2021 metais.

Matysime, kaip žmonės bando susikurti idealų kiemą: gražina vidinius kiemelius, kloja terasas, stato tvoras, pavėsines, įrenginėja baseinus ir pan. Šiais laikais privatumas saugumo sumetimais yra labai svarbus. Ne ką mažiau reikšmės tenka ir šviežio oro poreikiui bei rekreacijai. 2020 metais tai jau įsitvirtino kolektyvinėje žmonių sąmonėje, ir tai įrodo išaugusi tokių dalykų paklausa.

Be dėmesio kiemams, namų ūkiai specifiniams šeimos poreikiams stengsis pritaikyti ir kambarius. D. Benloulou ir N. Graff vienai šeimai, turinčiai specifinių poreikių, įrengė fizinės terapijos ir užsiėmimų kambarį. Daug namų ūkių taip pat stengiasi susikurti zonas, kurios tarnautų specifiniam tikslui. K. Bell stengiasi įtraukti unikalias galimybes įkvėpimui: „Savo virtualiame projekte mes, pavyzdžiui, įrengėme erdvę jogai“. (Kai apie tai pasakiau D. Benloulou ir N. Graff, N. Graff šyptelėjo: „Ką tik vieną iš savo kambarių perdariau į jogos studiją“.)

Ekspertai gerai supranta, kokia vertę namai įgavo savo gyventojams. Kalbėdama apie laiką, kai tenka glaustis namuose, K. Bell gerai išreiškė pačią esmę: „Gyventojai tarsi yra priversti savo namus paversti svajonių namais“. Ir nors kai kurias tendencijas galima numatyti, mes visi žinome, kad kai kurių dalykų neįmanoma prognozuoti. K. Bell pastebėjo, kad mes visi svajojame apie buvusį gyvenimą: „Bus įdomu pamatyti, ar kažkas grįš atgal“.