Turbūt visi sutiks, kad pirkiniai namų interjerui gana greitai ir lengvai paplonina piniginę ar sąskaitą, ypač, jeigu tai nauji namai, įrengiami nuo pradžių. Šiame tekste kalbėsiu ne apie virtuvės spinteles ir kitus stambesnius bei gaminamus baldus, o apie kėdes, stalus, šviestuvus ir kitus lengvai keičiamus ir nešiojamus daiktus. Šis straipsnis aktualus tik tiems, kuriems rūpi, kur keliauja jų pinigai ir nėra milijonieriai.

Esu pastebėjusi, kad dažnai žmonės perka tai, ką galima gauti čia ir dabar. Ar tai blogai? Požiūrio klausimas.

1. Kantrybė – dorybė

Jeigu esate iš tų žmonių, kurie estetikai ir baldo dizainui neturi jokių ypatingų reikalavimų, šis posakis – ne jums. Pirkdami čia ir dabar, galėsite greičiau džiaugtis įrengtais namais ir naudotis pirktais daiktais.

Jeigu žinote, ko norite, bet dabar nieko gero nerandate – ieškokite toliau, užsisakykite ir laukite, kol jūsų norimas daiktas pasieks parduotuvę ar namus. Nusipirkę bet kokį stalą, po kurio laiko imsite gailėtis savo sprendimo ir galvoje ims suktis mintys, kaip juo atsikratyti ir kur gauti kitą stalą. Ką tai reiškia? Jeigu pavyks parduoti senąjį stalą, greičiausiai, jau nebeatgausite visos sumokėtos sumos, vadinasi būsite permokėję už daiktą, kurio neišnaudojote.

Interjeras
Foto: Shutterstock

2. Pirkite ekspozicines prekes

Ekspozicinėms prekėms taikomos itin didelės nuolaidos. Kai kurie daiktai, tokie kaip šviestuvai, staliukas ar kiti, ant kurių nebuvo sėdima ir kitaip naudojama, būna puikios prekinės išvaizdos. Turime win-win situaciją – jūs sutaupote pinigų, o pardavėjas gali atnaujinti ekspoziciją naujais daiktais.

3. Nenumokite ranka į brokuotą prekę

Esti žmonių, kurie išgirdę, kad prekė brokuota, iš principo jos neperka, nes jiems reikalingas neva naujas daiktas. Kartais brokas būna toks nežymus, kad jo visai nesimato, o daiktas parduodamas perpus pigiau nei naujas. Pavyzdžiui, santechnikos salone už itin patrauklią kainą parduodamas brokuotas praustuvas. Praustuvo apačioje yra nežymus įbrėžimas, kurio nesimato. Apie tą įbrėžimą žinosite tik jūs, tad neatmeskite galimybės įsigyti prekę su broku ir taip sutaupyti pinigų.

4. Nereikalingiems daiktams ir spontaniškumui – ne!

Prisipažinsiu, kad drabužius perku spontaniškai, bet dar niekada nei vieno negrąžinau. To negaliu sau leisti pirkdama daiktus namams. Nemažai laiko galvoju, kokio daikto man reikia (ir ar iš vis jo reikia) ir ką galiu sau leisti, tad užėjusi į baldų parduotuvę galiu ramiai vaikščioti ir apžiūrinėti prekes be sąžinės graužaties. Spontaniškas baldų pirkimas gali turėti dvi pabaigas: gerąją ir blogąją.

Geroji – galbūt bus taikoma gera akcija ir išties sutaupysite nemažai pinigų bei džiaugsitės geru

Interjeras
Foto: Shutterstock

ir gražiu daiktu. Blogoji – kokia prasmė pirkti daiktą, kuriam taikoma akcija, jeigu jis jums nereikalingas ir po to gaišite laiką jį grąžinant ar slėpsite kur nors rūsy, sandėliuke ar pas tėvus?
Mano patarimas būtų, žinoti, ko jums reikia ir tik tuomet ieškoti, kur tai rasti. Namuose turi būti tik tie daiktai, kurie yra funkcionalūs ir reikalingi. Dekoracijas galite nusipirkti vėliau, kai turėsite tam pinigų arba specialiai taupyti po kelis eurus įvairioms smulkmenėlėms, jeigu sunku joms atsispirti.

5. Prikelkite daiktus naujam gyvenimu

Jeigu nesate prieš ir jums artima recycled kultūra, senas spinteles, kėdes ir sofas galite atnaujinti. Dabar yra įmonių, teikiančių gobeleno pervilkimo paslaugas. Galite baldą tiesiog perdažyti, nes yra puikių baldams skirtų dažų. Galite netgi atnaujinti plieninę vonią! Pasitelkite fantaziją ir panaudokite pabodusį ar pasenusį baldą kitai paskirčiai. Internetas pilnas DIY projektų – tik netingėkite jais pasinaudoti.

6. Į parduotuvę eikite pasiruošę

Apie pirkinių sąrašą kalbėti net neverta. Man įdomu, ar daugelis jūsų ieškote sofos, žinodami, kiek jai vietos yra svetainėje? Būtina pasimatuoti, kiek centimetrų turite sofai, praustuvui, lentynai ar bet kokiam kitam daiktui! Tikrai esu mačiusi atvejų, kai galvojama,kad tilps, ir rezultatas išeina toks, kad 80 proc. jūsų erdvės užima sofa. Vienoje feisbuko grupėje mačiau klausimą, ar galima sutrumpinti baro kėdės kojas, nes nusipirko per aukštas (o gal stalviršis per žemas)? Tai dar vienas įrodymas, kad prieš perkant bet kokį baldą, būtina žinoti, kiek vietos jis gali ir/ar turi užimti.

7. Nešvaistykit pinigų vardiniams daiktams.

Dizainerių kurti baldai tikrai turi pranašumų – unikali išvaizda ir dažnai gera kokybė, bet ar jums tikrai jo reikia? Vėlgi, grįžtu į 4 punktą. Kam jums reikalinga dizainerio kurta kėdė? Tai jūsų svajonė? Spontaniška užgaida? Noras pasirodyti prieš kitus?

Jeigu tai jūsų svajonę – pirkite ir net taupykite tam daiktui, jeigu to reikia. Jeigu ketinate baldą pirkti visam gyvenimui, taip pat galite pirkti vardinius daiktus. Dizaineriui, greičiausiai, jie bus vis dar madingi net ir po 10 metų. Na, o jeigu tikite, kad tik tokie daiktai yra kokybiški ir funkcionalūs – labai klystate.

Interjeras
Foto: Shutterstock

Lygiai taip pat, kaip „Humana" galima rasti daug kokybiškesnių rūbų nei „Zara" ar kitoje parduotuvėje, taip galima kėdę ar stalą pirkti iš tinklinės parduotuvės. Daug kas priklauso nuo žmogaus įpročių, tvarkingumo, mokėjimo daiktą saugoti. Apžiūrėkite daiktą, pasėdėkite, atidarykite ir kitaip išbandykite ir galbūt pamatysite, jog jis jums gali tarnauti ne mažiau nei 3 kartus brangesnis. Rašykite pagal save – kaina, dizainas, ženklas, funkcionalumas ir tada žinosite, kokio lygio baldus galite pirkti.

8. Pirkite internetu

Šio patarimo turbūt nemėgsta visos parduotuvės, tačiau tokia jau ta realybė. Yra žmonių, kurie apžiūri daiktą gyvai, bet susiradę jį internete už mažiausią kainą (ar palankiausias sąlygas), perka jį iš ten. Aš nematau nieko blogo. Jeigu tik turite tam laiko ir noro - ieškokite sau geriausio varianto.

Čia taip pat kaip su namo statybomis: arba statai pats ir aukoji savo laiką, bet taupai pinigus, arba perki jau pastatytą namą – sutaupai laiko, bet permoki.

Iš dalies, aš suprantu konsultantus, kurie gaišta laiką ir pasakoja apie baldą, o klientas grįžęs namo, užsisako jį visai iš kitur. Jiems būna labai pikta. Labai. Bet dabar kainos tokios didelės, jog toks pirkimo būdas tampa pateisinamas.

Nepamirškite, kad Lietuvoje daugybė lenkiškų baldų, tad gerai paieškoję internete, pamatysite, kad net siunčiant iš Lenkijos jūs kartais sutaupote dešimtis procentų kainos. Taip pat patikrinkite Ispanijos, Italijos, Vokietijos gamintojų baldus, šviestuvus, kilimus. Siunčiant per tarpininkus žmonės kartais įsigyja daiktus perpus pigiau nei Lietuvoje.

9. Derėkitės

Ši sritis man be galo sunki. Nemoku ir nenoriu derėtis ir niekaip negaliu to išmokti, tad jeigu tik sugebate – derėkitės! Juk tai pats tiesiausias kelias į nuolaidas. Pasirodo, tai veikia ne tik turguje.