Įsigijus mažą butą, tikras iššūkis gali būti jo įrengimas. Kiekvienas naujakurys nori, kad jo namuose būtų patogu ir jauku. Pasak interjero dizainerės D. Sakevičės, suderinti šiuos du dalykus yra įmanoma. Dizainerė dalinasi 33,7 kv. m buto nuotraukomis ir pasakoja, kad nors butas nėra didelis, jame pavyko įrengti viską, kas reikalingas patogia, gyvenimui, o šviesios, žemės spalvos su žydros spalvos akcentais interjerą padaro jaukesniu.

„Vienas iš pagrindinių šio mažo buto privalumų – atskiras miegamasis kambarys. Taip, jis tik 8,7 kv.m., bet jame talpi sieninė spinta ir lova su patalynės dėže. Kad maža erdvė nebūtų apkrauta daiktais bei būtų tvarkinga, žmonės turėtų turėti kuo daugiau daiktų saugojimo ir talpinimo vietų. Šiame bute lova (čiužinys 1,60) pasirinkta didesnė, todėl atsisakyta šoninių staliukų“, – pasakoja interjero dizainerė.

33,7 kv. m butas (Beno Šileikos nuotr.)

Ji tęsia, kad vienas iš nestandartinių sprendimų bute – „nematomos“ durys svetainėje: „Kadangi pagrindinė erdvė nėra didelė, todėl kartu su buto šeimininku buvo nuspręsta išnaudoti nišą erdviai spintai ir taip paslėpti vienoje plokštumoje spintą ir dvejas duris, kurios susilieja su baltomis sienomis.“

D. Sakevičė pasakoja, kad vienas pagrindinių buto interjero akcentų – užuolaidos. Šiame bute pasirinktas vienodos spalvos naktinis ir dieninis audinys ir svetainėje, ir miegamajame tam, kad būtų išlaikytas vientisumas.

„Dieninis audinys yra smėlio spalvos, kuris puikiai įsilieja į visumą. Naktinis audinys yra žydros spalvos, kuris puikiai pagyvina interjerą ir suteikia jam papildomo žavesio, gaivos jausmo“, – sako pašnekovė.

33,7 kv. m butas (Beno Šileikos nuotr.)

Anot dizainerės, toks butas skirtas porai arba vienam žmogui, todėl nuspręsta įrengti pusbarį, kuris kartu šiek tiek atskiria virtuvės zoną nuo svetainės, o ne statyti valgomąjį stalą.

Virtuvės spintelės iki lubų tam, kad maksimaliai būtų išnaudota daiktų pasidėjimo vieta, o norint, kad vizualiai spintelės susilietų su visuma, viršutinės spintelės ir TV komoda pasirinkta baltos spalvos, todėl erdvės neapsunkina. Medžio imitacijos stalviršis ir sienelė tarsi susijungia su grindimis. Svetainėje yra nedidelė, sofa su miegama funkcija. Taip pat šviesiame interjere subtiliai išryškėja juodi fragmentai, kurie atrodo moderniai bei stilingai: šviestuvai, baldinės rankenėlės, jungtukai, rozetės, staliukas, pusbario kėdės. Na, o visos kitos detalės interjere esantys aksesuarai, t.y. paveikslai, kilimas, pagalvėlės ir kiti dekoro elementai puikiai įsilieja į visumą ir sukuria išbaigtumo įspūdį“, – apie mažą butą pasakoja D. Sakevičė.

33,7 kv. m butas (Beno Šileikos nuotr.)

Pašnekovė tęsia, kad vonios kambaryje vyrauja ta pati spalvinė gama kaip ir visame bute. Kadangi vonios kambarys nėra didelis – tik 4 kv.m., pagrindinės sieninės plytelės pasirinktos baltos tam, kad optiškai didintų erdvę.

„Vonios kambaryje pavyko sutalpinti viską, ko reikia komfortiškam gyvenimui: dušas yra standartinių matmenų 90x90, spintelė su kriaukle, skalbimo mašina su integruota džiovykle, o virš jos ir spintelė iki lubų išnaudojant vietą pasidėti daiktams“, – paaiškina interjero dizainerė.