Pasak interjero dizainerės D. Sakevičės, naujakuriai dažnai klausia patarimų dėl spalvų, kurios turėtų vyrauti jų naujuose namuose. Žmonės nerimauja, kad spalvos gali atsibosti, varginti. D. Sakevičė pabrėžia, kad spalva taip pat yra interjero detalė, ji leidžia sukurti stilingus namus, kuria nuotaiką, jaukumą ir namų harmoniją.

„Kiekviena spalva turi savo poveikį žmogui, vienos spalvos ramina, kitos – padeda įgauti daugiau energijos, trečios – nuteikia darbui ar kūrybai. Be to vientisas interjeras, kuriame vyrauja harmonija (viskas dera tarpusavyje) visada maloniau nuteiks ir ilgiau džiugins. Mano nuomone, net ir iš pažiūros neutrali pilka ar balta spalva gali laikui bėgant pabosti, bet visada primenu, kad interjeras kuriamas individualiai, todėl spalvas reikia rinktis atsakingai ir būtent tas, kurios yra artimos pačiai asmenybei. Todėl verta pabrėžti, kad nederėtų aklai vadovautis pasaulinėmis interjero spalvų tendencijomis, nes interjeras nėra aprangos mada, todėl jos, deja, bet kasmet neatnaujinsi“, – pažymi interjero dizainerė.

Spalvingas interjeras
Foto: Beno Šileikos nuotr.

Pasak D. Sakevičės, bute, kurio nuotraukomis dalinasi dizainerė, vyrauja ryškesni žalios spalvos atspalviai.

„Žavesio butui suteikia sodrios tamsiai žalios spalvos virtuvė! Ji ypač patraukia dėmesį ir tampa viso buto pagrindiniu akcentu. Puikiai dera ir dar daugiau šarmo suteikia garstyčių spalvos užuolaidos. Visos kitos detalės – paveikslai, laikrodis, lentynėlės ant sienos, juodi šviestuvai, kilimas, pagalvėlės – papildo visumą“, – pasakoja pašnekovė.

Spalvingas interjeras
Foto: Beno Šileikos nuotr.

Interjero dizainerė tęsia, kad šiame bute svetainė ir virtuvė yra vienoje erdvėje, taip pat yra du miegamieji kambariai ir vonios kambarys. Šiuo metu trečiasis kambarys paliktas interpretacijai, esant poreikiui galima įsirengti patogią darbo erdvę ar ateityje vaikų kambarį.

„Koridoriuje yra talpi spinta su veidrodinėmis durimis. Veidrodis šiuo atveju ne tik vizualiai didina nedidelę koridoriaus erdvę, bet jame atsispindi ir dalis svetainės. Miegamajame kambaryje atsikartoja ta pati spalvinė gama – balta, pilka ir žalios spalvos atspalviai. Spinta susilieja su baltomis sienomis, pilko veliūro lova, žalios užuolaidos, įkomponuoti nedideli staliukai, kelios juodos detalės, paveikslas, pagalvėlės, visa tai kartu sukuria jaukią atmosferą“, – pažymi D. Sakevičė.

Spalvingas interjeras
Foto: Beno Šileikos nuotr.

Pasak pašnekovės, vonios kambaryje pasirinktos marmuro imitacijos plytelės, baltos spalvos baldai. Talpioje spintoje slepiasi skalbimo mašina su džiovykle, yra skalbinių stalčius ir dar lieka vietos buitinei chemijai ar kitiems daiktams.

„Na, o žalios spalvos detalės, t.y. veidrodžio rėmas, kilimėlis puikiai pagyvina vonios kambarį ir atkartoja šią visame bute vyraujančią spalvą“, – pasakoja interjero dizainerė.