Žydinčias gėles vis dažniau keičia žalialapiai augalai

Greitėjant gyvenimo tempui, lietuviai vis dažniau ieško sprendimų, be didelių pastangų garantuojančių namų jaukumą ir grožį. „Augalų pagalba namuose galima sukurti nuosavą žaliąją oazę, padedančią atsipalaiduoti, atgauti jėgas, pabėgti nuo miesto pilkumos. Tad palanges puošusios, ypatingos priežiūros reikalaujančios žydinčios gėlės vis dažniau keičiamos į visus metus puikiai atrodančius, nereiklius žalialapius“, – atskleidžia V. Rylienė.

Jos teigimu, žalią oazę sukurti namie padeda pinigų medžiais vadinami zamiokulkai, fikusai, dracenos, difenbachijos bei kiti didelius lapus turintys augalai. Jie išsiskiria skirtingos formos, struktūros, gyslotumo ir net skirtingų spalvų bei raštų lapais. „Žalialapius tarpusavyje suderinti nėra sudėtinga, o kaskart sukeitus juos vietomis, galima gauti vis kitą kompoziciją ir taip sukurti atnaujintos erdvės įspūdį“, – nežydinčių augalų populiarėjimo priežastį įvardija ekspertė.

Augalų naudą pastebi ir interjero ekspertai. Žalialapiai puikiai papildo tiek industrinį, tiek subtilų skandinavišką namų interjerą, gali būti pasitelkiami sienų spalvai bei faktūrai išryškinti. Todėl įsigyjant naują ar atnaujinant seną būstą, įrengiant biurus, dizaineriai vis dažniau rekomenduoja numatyti specialias, žalialapiams skirtas erdves.

Jei artimiausiu metu atnaujinti būsto neketinate, tačiau trokštate namus pagyvinančios žalumos, specialistė siūlo augalų kompoziciją įkurdinti ant komodos ar spintelės. „Nebūtina apkrauti palangių – ant jų sustatytos gėlės užgožia dalį šviesos. Puikiu sprendimu gali tapti ir pakabinami vazonai, atlaisvinantys plokščius paviršius, ir specialūs gėlių stovai“, – teigia V. Rylienė.

Ne tik džiugina akį, bet ir gerina oro kokybę

Žalialapiai augalai ne tik kuria namų jaukumą, bet ir gerina patalpų oro kokybę. Kaip atkreipia dėmesį specialistė, augalus galima pasitelkti oro drėkinimui tiek šaltą žiemą, tiek karštą vasarą. Mat didžiąją dalį vandens, kurį naudojame jų laistymui, augalai vėliau išgarina per lapus.

Kai kurios augalų rūšys ne tik drėkina orą, bet ir valo jį nuo toksinų. Vieni iš jų – lietuvių vis dažniau auginami sukulentai. Šios rūšies augalai taip pat pasižymi išskirtinės išvaizdos įvairove, yra itin paprastai prižiūrimi.

Anot specialistės, cheminių medžiagų koncentraciją ore mažina ir alavijas, vaškuolė. Pastaroji į aplinką išskiria fitoncidų – organinių medžiagų, naikinančių bakterijas bei virusus. Tad gali tapti puikiu sprendimu alergiškiems, viršutinių kvėpavimo takų ligomis linkusiems sirgti žmonėms.

Rekomenduoja augalus rinktis pagal gyvenimo būdą

Prieš įsigyjant augalą, „Senukų“ Sodo centro specialistė V. Rylienė pataria pasidomėti, ar namuose esančios klimato sąlygos bus jam tinkamos, pasvarstyti ar augalo priežiūros ypatumai dera prie jūsų gyvenimo būdo.

„Jei daug keliaujate, esate itin užimti ir pamirštate palieti augalus, geriau rinktis mažai priežiūros reikalaujančius, nelepius žalialapius, – pataria specialistė bei paneigia stereotipą, jog mažai drėgmės reikalauja tik skurdžiai atrodančios gėlės. – Žaliosios oazės namuose kūrimui puikiai tinka monstera. Ji žavi didžiuliais lapais, tačiau laistyti ją reikia gan retai, ypač, jei pastebima rudų dėmių, signalizuojančių apie augalo perlaistymą“.

Kuriant džiunglių kampelį namuose, svarbu jam parinkti ne tik tinkamus žalialapius, bet ir gerai apšviestą erdvę. Jei augalus statote ant žemės, geriau jie jaučiasi ant nešildomų grindų. Priešingu atveju, augalams gali būti per karšta ir jie per greitai neteks drėgmės. „Žinoma, jei neturite kitos išeities, sprendimu galėtų tapti mediniai suoliukai ar vazonai su kojelėmis, taip pat vazonai dvigubu dugnu“, – patarimais dalijasi augalų ekspertė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)