Kai kurie specialistų atsakymai jus išties nustebins. Jeigu padarėte kurią nors iš žemiau išvardintų interjero klaidų, nesikrimskite, nes talentingi dizaineriai pasidalins savo patarimais, kaip jas ištaisyti

1. Pasirinkote baltą spalvą, kuri galiausiai atrodo melsva ar gelsva

„Jeigu nesate žinovas, visada turėtumėte internete paieškoti dažų spalvos, kad pamatytumėte, kaip kiti žmonės ją panaudojo, – pataria interjero dizainerė Lucie Ayres, vadovaujanti „22 Interiors“. – Egzistuoja tiek daug interneto svetainių ir šaltinių, kuriuose galite aptikti dizainerių mėgstamas mėlynas, žalias ir rusvas spalvas. Pasidomėkite, kas buvo išbandyta ir kas pasiteisino, prieš dažydami sienas atlikite šiokį tokį tyrimą.“

Dizainerė Amy Elbaum iš „AE Design“ taip pat atkreipia dėmesį, kad labai svarbu teisingai tikrinti dažų pavyzdžius – „ant sienų tikrojoje erdvėje, kur jie bus naudojami“. Jūsų kambario apšvietimas gali drastiškai pakeisti tai, kaip atrodo pasirinkta spalva. „Balti dažai tam tikrose erdvėse gali atrodyti melsvi, kitose – gelsvi“, – aiškina A. Elbaum.

2. Vienos sienos akcentavimas dažais

„Tai vertinama prieštaringai, – pripažįsta dizainerė Rebecca Hay, vadovaujanti „Rebecca Hay Designs“. – Žinau, kad tam tikrą laiką tai buvo madinga, tačiau šiandien tai visiškai išėję iš mados.“ Dizainerė pataria vietoj išskirtos vienos sienos verčiau įsipareigoti vienai spalvai. „Parodykite visiems, kad esate įsitikinę savo pasirinkimais!“ – pataria R. Hay.

Dizainerė Lucie Ayres sutinka su kolege R. Hay: „Niekada neakcentuokite vienos sienos, nebent norite jaustis tarsi 1992 metais. Mintis išskirti vieną vietą daugumoje erdvių yra tiesiog keista – kodėl ta siena verta daugiau dėmesio nei bet kuri kita siena?“

Interjero dizainas

3. Masinės meno produkcijos pirkimas

Žiūrėkite, visi mėgstame apsipirkti visiems gerai žinomuose namų apyvokos daiktų prekybos tinkluose, tačiau kai kitą kartą vaikščiosite viename jų tarp lentynų, meno kūrinių skyrių apskritai aplenkite. „Nepirkite meno kūrinių mažmeninėje prekyboje! – įspėja L. Ayres. – Ypač tipografijos darbų – tai gali būti žinutė ant jūsų šaldytuvo, bet ne drobė ant svetainės sienos.“

Venkite „Live, Laugh, Love“ (angl. gyvenk, juokis, mylėk) užrašų, rinkitės originalius meno kūrinius. „Saatchi Art“ yra toks puikus šaltinis“, – neabejoja L. Ayres. Šiame didžiausiame pasaulio menininkų socialiniame tinklalapyje siūlomas didžiulis paveikslų, piešinių, skulptūrų ir fotografijos pasirinkimas, o ir kainos čia prasideda nuo 125 dolerių (110 eurų).

„Taip remsite tikrus menininkus ir turėsite kažką unikalaus“, – tikina L. Ayres.

4. Per mažo kilimo įsigijimas

„Dideli kilimai gali kainuoti gana brangiai ir tai gali būti gąsdinantis įsipareigojimas, – įspėja Jaclyn Harper iš „Harper Designs“. – Manau, štai kodėl žmonės linkę rinktis mažesnius kilimus, kurie daug pigesni ir „saugesni“, jei norite.“

Naujojo dizaino pagrindinė taisyklė skamba taip: niekada nepirkite kilimo erdvei prieš tai neišvynioję matavimo juostos. „Bendra taisyklė reikalauja pirkti kilimus, kurie pakankamai dideli, kad užlįstų bent jau po dviem ar net visomis keturiomis jūsų baldo kojomis“, – sako J. Harper.

5. Meno kūrinių kabinimas per aukštai ar per žemai

Kai jau įsigijote originalų meno kūrinį, pats laikas jį atsargiai pakabinti. J. Harper turi keletą patarimų, kaip tai padaryti. „Kai meno kūrinį pakabinate per aukštai virš baldo, abu daiktai atrodo labai padrikai“, – aiškina interjero dizainerė.

Interjero dizainas

Pavyzdžiui, jeigu virš sofos kabinate piešinį, J. Harper rekomenduoja kabinti jį 15-20 centimetrų aukščiau nei baldas, nes tik taip sukursite bendresnį vaizdą. Taip pat dizainerė pažymi, kad meno kūrinys turėtų užimti du trečdalius sofos pločio.

„Mano didžiausias patarimas dėl meno kūrinių kabinimo – atkreipti dėmesį į tai, kur yra jūsų stebėjimo pozicija. Jeigu tai valgomasis, labai tikėtina, kad savo meno kūriniu žavėsitės sėdėdami. Tokiu atveju jūs norėsite jį kabinti žemiau. Prieškambaryje greičiausiai stovėsite, todėl ir meno kūrinį reiktų kabinti akių lygyje.“

6. Užuolaidų strypų montavimas lango rėmo viduje

„Daugumoje atvejų užuolaidas reikia kabinti kaip įmanoma aukščiau lubų, – pataria A. Elbaum. – Jų kabinimas žemiau sukuria žemesnių lubų įvaizdį, o to niekas nenori.“

Jeigu norite sukurti didesnių langų įspūdį, dizainerė R. Hey sutinka, kad užuolaidų strypą reikia tvirtinti gerokai aukščiau lango rėmo. „Nėra nieko blogiau, nei užuolaidų strypai ir laikikliai lange, o viršuje lieka apie 40 centimetrų erdvės. Tai netinkamas sprendimas!“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)