Į jų plėtojimą „Hanner“ investuos 200 milijonų eurų. 2018 m. antroje pusėje pirmasis plėtros etapas bus baigtas, rašoma pranešime spaudai.

Iš viso kvartale planuojama pastatyti apie 120 tūkst. kvadratinių metrų biurų patalpų, 25 tūkst. kvadratinių metrų gyvenamojo ploto, daugiau nei 15 tūkst. kvadratinių metrų bus skirta miesto viešosioms erdvėms – pėsčiųjų promenadai, aikštėms. Jame taip pat duris atvers 200 kambarių pirmasis Lietuvoje „Marriott“ tinklo viešbutis.

Kviečia institucijas

„Atviras miestui ir verslui – tokia mūsų esminė idėja, plėtojant šią centrinę Vilniaus vietą. Tikime, kad rekonstravus gatves, įrengus pėsčiųjų promenadą, pastačius modernius, žymių architektų suprojektuotus pastatus, ilgus metus buvusi apleista teritorija grįš į aktyvų miesto gyvenimą“, – sako„Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Verslininkas siūlo į šį kvartalą atkelti ir dalį valstybinių įmonių biurų.

„Vyriausybei jau ne vienerius metus kalbant apie norą valstybines institucijas perkelti į efektyvius, taupesnius ir kartu reprezentatyvesnius pastatus, siūlysime valstybės vadovams svarstyti ir šiame kvartale plėtojamus administracinius pastatus, kaip galimą ateities darbo vietos variantą“, - sako A. Avulis.

Verslininkas sako, kad bus investicijų ne tik į pastatus, bet ir į aplinkinę infrastruktūrą.

„Kvartalas plėtojamas planuojant viešojo ir privataus transporto, pėsčiųjų ir dviratininkų srautus. Tam bus rekonstruojamos Rinktinės ir Šeimyniškių gatvės, kuriama vidinė pėsčiųjų promenada, tiesiami dviračių takai. Automobilių dalijimosi paslaugos, dviračių saugyklos ir dušai, elektromobilių ir elektrinių dviračių įkrovos stotelės padės užtikrinti aplinkai draugišką kvartalo gyventojų ir svečių judėjimą“, - pasakoja „Hanner“ valdybos pirmininkas.

Pastatai atitiks A+ klasės energinio efektyvumo reikalavimus, juose bus naudojama iš atsinaujinančių gamtos išteklių gaminama energija.

Šildomas amfiteatras

Rinktinės gatvėje jau įpusėjo ir pirmojo sklype beveik 16 tūkst. kv. m ploto verslo centro statybų darbai. Architektų studijos „Arches“ suprojektuotas 8 aukštų biurų pastatas „Business Stadium West“ atspindės plėtotojų norą užtikrinti, jog kvartalas ir jo pastatai būtų atviri miesto gyventojams ir svečiams.

„Pastato architektūra su pirmo aukšto dengtomis galerijomis, šildomu amfiteatru žiemos renginiams, kavinėmis, parduotuvėmis yra skirtas aktyviam miesto gyvenimui, kuriame dalyvauti galės ir biurų darbuotojai, ir kvartalo lankytojai“, - teigia projekto architektas, vienas iš „Arches“ vadovų dr. Edgaras Neniškis.

Likusieji 7 pastato aukštai bus skirti biurams, kuriuose galės įsikurti 1600 darbuotojų. „Business Stadium West“ be biurų patalpų, numatomos ir bendradarbystės, darbo vietų nuomos erdvės, konferencijų salės, ant stogo bus įrengtos žaliosios terasos.

Pasak dr. E. Neniškio, verslo centro, kuris formuojamas iš dviejų pastatų, architektūrinė idėja buvo kuriama atsižvelgiant į vietos istoriją.

„Augindami šio pastato idėją, įkvėpimo sėmėmės ir iš stadiono istorijos. Pastato fasadas simboliškai atkartoja buvusių stadiono švieslenčių grafiką. Verslo centro viduje ir viešosiose erdvėse suplanuoti amfiteatrai primins toje vietoje buvusias tribūnas“, - pasakoja E. Neniškis. Pasak jo, unikalią vietos atmosferą padės kurti ir pastatus jungiantis 30 metrų aukščio balto stiklo atriumas. Jo erdvėje bus sumontuoti posėdžių kambariai, panoraminiai liftai, o pro stiklus prasišviečianti vakarinė saulė nušvies teritorijos viešąsias erdves.

Po visa sklypo teritorija bus įrengta 2000 vietų požeminė automobilių statymo aikštelė. Biurų pastatas savo veiklą pradės 2018 m. rudenį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (80)