Kaip rašoma pranešime spaudai, Vilniaus investicijų pritraukimo strategija pripažinta viena geriausių Europoje. Patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose Vilnius tapo trečiu geriausiu Europos ateities miestu.

Apdovanojimus rengiantis žurnalas „fDi Magazine“ tarptautinės bendruomenės yra vertinamas kaip miestų ir regionų patrauklumo investicijoms barometras. Kas antrus metus skelbiami fDi žurnalo reitingai tampa atspirties tašku Europos regionų ir miestų tarpusavio konkurencijoje dėl naujų investicijų.

Pagal investicijų pritraukimo strategiją sudarytame reitinge vidutinio dydžio ateities Europos miestų kategorijoje Vilnius užėmė 3 vietą. Vilnius šioje kategorijoje aplenkė tokius miestus kaip Liverpulis, Bilbao, Portas, Niukastlas, Poznanė, Ostrava ir Brno. Reitinge Vilnių aplenkė tik Bordo (Prancūzija) ir Ščecinas (Lenkija).

Pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus aukštas Vilniaus pripažinimas šiame reitinge atveria dar daugiau durų, padeda atsirasti naujų investuotojų akiratyje ir suteikia svorio derybose su naujais investuotojais.

„Užsienio ekspertai pastebi ir vertina nuoseklias ir kryptingas Vilniaus pastangas kurti naujos kartos miestą, atvirą moderniausioms technologijoms ir alkaną drąsiausių idėjų. Šios pastangos jau duoda savo vaisius – esame ne tik matomi, bet ir lyderiaujame savo kategorijoje. Vadinasi, kiti miestai jau žiūri į mus kaip į sektiną pavyzdį, o investuotojai – kaip į galimybę. Šių galimybių mes nepraleisime – išnaudosime kiekvieną jų Vilniaus, kaip ateities miesto, kūrimui,“ – sakė R. Šimašius.

Remigijus Šimašius

“Financial Times” priklausantis “fDi Inteligence” padalinys investicijų pritraukimo strategijos kategorijoje analizavo miesto tiesioginių investicijų pritraukimo strategiją, gebėjimą pritraukti ir išlaikyti užsienio investicijas, taip pat ir papildomas veiklas, kuriomis miestas užtikrina paslaugų kokybę. “Go Vilnius” sukurtą Vilniaus investicijų pritraukimo strategiją aukštai įvertino nepriklausoma “fDi Inteligence” suformuota ekspertų komisija, į kurios sudėtį šiemet įėjo ir tarptautinės konsultacinės įmonės „Location Connections“ direktorius Douglas Clark.

Šių metų reitinge Vilnius gerai įvertintas ir kitose kategorijose. Žmogiškųjų išteklių ir gyvenimo būdo kategorijoje Vilnius taip pat pateko į geriausiųjų trejetą. Kaštų efektyvumo kategorijoje ekspertai jam skyrė šeštąją vietą. Be to, Lietuvos sostinė pateko į Europos miestų dešimtuką vertinant ekonominį potencialą.

Pagal visus fDi reitingo rodiklius Vilnius įvardintas ketvirtu patraukliausiu investicijoms miestu Europoje vidutinio dydžio miestų kategorijoje. Vilnius paskelbtas ketvirtu geriausiu ateities vidutinio dydžio miestu Europoje.

Apie projektus:

Vilnius MIPIM parodoje šiemet užsienio investuotojams ir nekilnojamojo turto vystytojams pristato kelis urbanistinius infrastruktūrinius projektus, padėsiančius spręsti eismo problemas, miestiečiams pasiūlyti naujų viešųjų erdvių bei garsinti miestą užsienio talentams.

Dešiniosios Neries krantinės rekonstrukcijos projektas, apimantis buvusio Žalgirio stadiono, Koncertų ir sporto rūmų teritoriją bei teritorijas aplink Baltąjį tiltą ir Šnipiškes, priartins miestiečius prie poilsį ir įkvėpimą teikiančios Neries upės. Šis projektas numato investicijas į dešiniojo Neries kranto plėtrą, sukuriant biurų ir viešbučių bei gyvenamosios paskirties objektų vystymo galimybes, taip pat numato ir naujas viešąsias erdves, parkus, dviračių ir pėsčiųjų takus.

Ateities eismo problemų išvengti padės MIPIM pristatomas infrastruktūrinis projektas „Šiaurinė gatvė“. Naujoji gatvė, sujungianti Vilniaus vakarinį aplinkelį ir Ukmergės gatvę Šeškinėje, planuojama tam, kad suvaldytų transporto srautus mieste.

Pasak Vilniaus miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, Šiaurinė gatvė nuims didelius srautus ir kiek dubliuos Ozo gatvę, kurioje planuojamas naujas didelės traukos objektas – daugiafunkcis centras su stadionu šalia jau esančio prekybos centro „Akropolio“.

Vystant projektą aplink Šiaurinę gatvę, kuri išsitęs per Pašilaičius, Justiniškes, Fabijoniškes ir Šeškinę, atsiras galimybė investiciniams projektams. Paskaičiuota, kad bendra investicijų vertė į nekilnojamąjį turtą abipus naujosios miesto arterijos gali siekti iki 0,5 milijardo Eur.

Be to, MIPIM parodoje vyks susitikimai su pasaulinio garso architektais ir architektūros bendrovėmis, kurie išreiškė norą dalyvauti Vilniaus Koncertų salės rekonstrukcijos konkurso projekte.

Parodos dalyviai

MIPIM kartu su Vilniaus miesto meru Remigijum Šimašiumi lankosi ir vicemeras Linas Kvedaravičius, Miesto planavimo ir plėtros komiteto pirmininkas Gžegoš Sakson ir Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis. Delegacijos vizitą koordinuoja miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Šiemet MIPIM parodoje kartu su miesto atstovais dalyvauja ir 9 nekilnojamojo turto vystymo kompanijos, Vilniaus stende partneriai pristatė 16 vystomų projektų: biurų, viešbučių, komercinės ir gyvenamosios paskirties objektų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)