Būsimojo sodo vietoje anksčiau buvo 5 hektarai nenaudojamos teritorijos. Ją miesto savivaldybė nusprendė paversti į japonišką sodą su japoniškai augalais, kuriais grožėtis bus galima vaikštant naujai įkurtais takais. Beje tai bus dar viena vieta mieste, kur atsiras japoniškos vyšnios – sakuros.

„Kiekvienas japoniškas sodas turi turėti ir kalną (japonams tai Fudži ugnikalnio simbolis), yra kalniukas ir čia – nuo jo tekės krioklys. Kitoje pusėje – sausoji upė (taip, būna ir tokių). Dalį sodo teritorijos teko atkovoti iš aplinkinių gyventojų, kurių tvoros buvo šiek tiek pasislinkusios į būsimo sodo teritoriją“, – savo feisbuke rašo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Japoniškas sodas Vilniuje

R. Šimašius tęsia, kad „šioje miesto dalyje jau susiformuoja ilga žalioji zona, besitęsianti per Neries senvagės kraštovaizdžio draustinį Pasivaikščiojimą galima pradėti Baltojo tilto pievoje, per Linkmenų gatvę pasiekti Japonišką sodą, tada tęsti kelionę per vilniečių jau pamėgtą Neries senvagės parką, o dar toliau - ir Ozo parkas. Ištisa žalioji jungtis, jungianti miesto centrą su šiaurine dalimi."

Japoniškas sodas Vilniuje

Darbų sutartis galios iki kitų metų pabaigos, kad tikėtina, kad jau kitais metais naujas sodas džiugins miestiečius ir miesto svečius. Tai portalui MadeinVilnius.lt patvirtino Karolina Frolovienė, UAB „Vilniaus vystymo kompanijos” komunikacijos vadovė.

Japoniškas sodas Vilniuje

Jau dabar vilniečiai gali pastebėti būsimo sodo kontūrus.

Projekte numatyta suformuoti sodo reljefą ir želdynus, įrengti pėsčiųjų takus bei tiltelius, pavėsinę ir mažosios architektūros elementų, krioklių, kaskadų ir žuvų baseinų. Be to, bus sutvarkytas apšvietimas, vaikų žaidimo aikštelė, taip iš viso bus atnaujinta net apie 38 tūkst. kv. m ploto atvira erdvė. Šalia sodo bus įrengta automobilių parkavimo aikštelė. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia.