Jaunas vaikinas Tayloras, pasivadinęs pseudonimu „Nottator_tot2000“, teigia, jog šiuo metu sparčiai populiarėjantis judėjimas, kai skatinama mylėti savo kūną tokį, koks jis yra, iš esmės yra ne pozityvus, o ydingas. Jo manymu, patarimas pamilti save su visais išvaizdos trūkumais turėtų galioti tokiems kūno pokyčiams, kurie nepriklauso nuo pačių žmonių (pavyzdžiui, kuomet išvaizdą subjauroja traumos, randai, neįgalumas ar kitokios bėdos), bet ne tapti pasiteisinimu nesirūpinti savimi „visai krūvai moterų, turinčių antsvorio“.

Internautas pasakojo, jog prieš paviešinant savo atvirą bei drąsią nuomonę, jis jau buvo nusiteikęs puolimui, tačiau atėjo laikas diskusijai – ar tikrai toks judėjimas turi tik teigiamą pusę? O gal jis žalingas? Ir iš tiesų, žmonių nuomonės šia tema buvo labai skirtingos, internautai ėmė dalintis savo istorijomis bei patirtimis.

Vaizdo įrašas socialiniame tinkle tapo labai populiarus – buvo peržiūrėtas ne vieną milijoną kartų, sulaukė daugybės komentarų bei pasidalinimų.

@nottator_tot2000
##stitch with @lexi.diane go ahead say it’s small ##fyp ##hypocrite ##bodypositivity ##facts ##health
♬ original sound - Taylor

Daugelį papiktino Tayloro teiginys, jog „pasaulyje nėra tokios ligos, kuri trukdo atsikratyti papildomų kilogramų ar pradėti sveikai maitintis. Internautai atkreipė dėmesį, kad vis tik egzistuoja sveikatos sutrikimai, dėl kurių kova su antsvoriu tampa sunkesnė, kartais net neįmanoma. Tačiau Tayloras ir toliau nekeitė savo nuomonės sakydamas, kad „sunku“ ir „sudėtinga“ nėra tas pats, kas „neįmanoma“.

Kitaip tariant, vaikino manymu, viskas susiję su žmogaus pastangomis ir atsidavimu. Jis ir neteigia, jog numesti svorio yra lengva ar kad sveikatą įmanoma pagerinti per vieną naktį. Kaip tik šiuo metu Tayloras ir pats bando tapti geresne savo paties versija, todėl drąsiai rėžia: papildomi riebalai ir strijos tikrai nepadaro jūsų gražesniais, tad nereikėtų sau meluoti.

„Jūs neturėtumėte į mane žiūrėti ir galvoti, kad tai gražu. Čia nėra nieko teigiamo. Mano kūnas kenčia. Štai, kodėl aš sportuoju keturis - penkis kartus per savaitę ir stengiuosi maitintis sveikai. Nes aš nenoriu mirti nuo širdies smūgio“, - vaizdo įraše dėstė marškinėlius nusimetęs Tayloras, kritikuodamas savo paties kūno formas.

Diskusiją sukėlęs internautas Tayloras
Foto: Stopkadras

Vaikino manymu, pozityvų požiūrį į savo kūną aukštinantis judėjimas padarė meškos paslaugą – daugelis ėmė objektyviai nebevertinti savo atvaizdo veidrodyje. Tayloras įsitikinęs, jog visi gali atsikratyti papildomų kilogramų (kad ir koks didžiulis iššūkis tai būtų), tačiau nederėtų antsvorio vertinti teigiamai ir pamiršti rūpintis savimi.

Portalo Boredpanda.com kalbintas asmeninis treneris, kineziterapeutas Paulius Lipskis pritarė, kad ne visuomet „pozityvaus kūno“ idėja suprantama teisingai. Tai labai plati tema, priklausanti nuo konteksto ir kiekvieno žmogaus. Meilė savo kūnui, aistra sportui bei sveikai gyvensenai gali būti labai naudinga, tačiau nutinka ir taip, kad ji atneša daugiau žalos nei naudos.

„Kažkas gali prisidengti kūno pozityvumo idėja ir naudoti tai kaip pasiteisinimą dėl savo nesveikų įpročių. Taip pat nieko gero nebus, jei versite save kažką daryti per prievartą. Tada dažnai atsirandantis pyktis, nuovargis, energijos stoka tampa didžiule problema.

Noras keisti savo gyvenimą turėtų kilti ne dėl mados, o dėl jūsų pačių vidinio noro. Dažnai nesveiki įpročiai, ydingas gyvenimo būdas yra nuolatinio streso rezultatas. Jei nuoširdžiai su savimi pasikalbėtume, suprastume, jog esame linkę savo problemas, blogas emocijas malšinti nesveiku gyvenimo būdu. Tačiau jei priimame save kaip netobulus, nematome ir priežasties kažką keisti. Tik natūraliai atsiradus norui tobulėti, galime virsti geriausia savo pačių versija“, - įsitikinęs treneris.

Įdomiomis įžvalgomis šia tema savo straipsnyje, publikuotame „Guardian“, pasidalino ir Eva Wiseman. Jos nuomone, šis judėjimas tik padidino daugelio savigraužą, jaučiamą spaudimą ir kaltę, kurią jaučia žmonės, turintys antsvorio ir stebintys ryškius kitų pokyčius. Užuot užmerkę akis ir įsimylėję save tokius, kokie esame, geriau turime pasistengti atrasti darną su savo kūnu.

„Šio judėjimo atstovai teigia, kad meilė sau turėtų nepriklausyti nuo kūno apimčių, tačiau pamirštama pažvelgti į priežastis, kodėl daugelis žmonių yra nepatenkinti savo išvaizda. Nesileidžiant į kalbas apie tam tikrus žalojančius stereotipus ar ilgainiui atsiradusias auklėjimo problemas, žmonių viešai rodomas pavyzdys, pasakojamos sėkmės istorijos gali turėti ne tik teigiamos, bet ir neigiamos įtakos – juk vieniems sulieknėti pasiseka greičiau, kiti vos nepavykus ima ir nuleidžia rankas, taip ir neradę kelio, kaip pamilti save veidrodyje. Taip tik dar labiau pečius užgula nusivylimas savimi“, - rašė E. Wiseman.

Jos nuomone, posakį, jog „kiekvienas žmogus savaip gražus ir visi kūnai yra tobuli“ paneigia ne itin sėkmingi bandymai susirasti antrąją pusę „Tinder“, kur už jus kalba jūsų nuotrauka, su minėtuoju lozungu nesutinka ir mados pasaulio profesionalai, medikai. Tada didesnių kūno apimčių žmogus pasijunta tik dar labiau izoliuotas nuo pasaulio, jį slegia kaltės jausmas.

„Tikiuosi, kad artimiausiu metu daugelio tikslas taps ne įsimylėti savo kūną tokį, koks jis yra, o atrasti vidinę ramybę“, - sakė E. Wiseman.