Maskvoje gyvenantis menininkas, geriau žinomas slapyvardžiu „Pro Boy Nick“, šią neįprastą meninę techniką vadina „purvinu menu“, o jo darbai kalba patys už save. Nešvarius automobilius meno kūriniais paverčiantis vyras darbų nuotraukomis dalijasi „Instagram“ socialiniame tinkle, kur naujų jo šedevrų kasdien laukia 115 tūkstančių sekėjų.

„Tiesiog norėjau pradėti kažką naujo, rasti didžiulius paviršius, ant kurių būtų galima patogiai piešti. Pastebėjau, jog transporto priemonės švara mažiausiai rūpinasi sunkvežimių vairuotojai, o tai – lyg milžiniški eskizų sąsiuviniai, kuriais dalinuosi su žmonėmis“, - interviu portalui Boredpanda.com pasakojo menininkas.

N. Golubevo teigimu, imantis darbo jis susiduria tik su vienu sunkumu – piešiant šiuo būdu klaidų negali būti, nes meno kūriniams nenaudojamos jokios kitos priemonės, išskyrus ant kėbulo nusėdusį purvą. Todėl ir pataisyti neteisingai nubrėžtos linijos neįmanoma.

„Sulaukiu žinučių net iš pačių vairuotojų, radusių mano piešinius. Jie ne tik kad nepyksta, bet ir klausia, kaip galėtų kuo ilgiau išsaugoti kūrinius. Žinau, kad kai kurie važinėja tokiais apipieštais automobiliais ir po porą mėnesių, ir dar ilgiau. Kiti klausinėja apie užslėptą piešinio mintį, pagiria. Nors mano piešiniai dažnai pavadinami „vandalizmu“, aš to nesuprantu. Nuplovus transporto priemonę nelieka nė žymės“, - sakė menininkas.

Įspūdingiausi jo darbai – nuotraukų albume: