Neseniai Reddit vartotojas GranFabio pasidalino Italijos baruose plintančia makaroninių šiaudelių iniciatyva. Tiesa, norint problemą ištraukti su šaknimis, ateityje reikės sugalvoti kuo pakeisti vienkartinius puodelius.

GranFabio nuotr.

Šiuo metu jau randasi kompanijos, gaminančios šiaudelius iš makaronų. Viena jų – „Stroodles“, teigianti, jog jų šiaudeliai tinkami naudoti iki valandos ir yra beskoniai bei lengvai suyrantys.

Stroodles nuotr.

„Stroodles nėra tik šiaudelių kompanija. Manau, jog mažais sprendimais įkvėpsime daugybę žmonių domėtis gamtos sauga visame pasaulyje“, – portalui Bored Panda pasakojo „Stroodles“ įkūrėjas Maxim Gelmann.

Stroodles nuotr.

„Save laikome judėjimu ir edukacine kompanija – šiaudeliai yra tik pirmas žingsnis kovos su plastiku misijoje“, – sako jis. Vyras teigia, jog jų tikslas nėra kaltinti žmones pertekliniu vartojimu. „Manau šioje situacijoje geriau veikia „Stroodle“ šiaudelių įtraukimas į rinką, keliant klausimus apie gamtos taršą. Galbūt kitą kartą sulaukus pasiūlymo paimti plastikinį šiaudelį ar maišelį, žmogus atsisakys.“

Stroodles nuotr.

Šaltuose gėrimuose „Stroodles“ išsilaiko iki valandos – kuo šaltesnis gėrimas, tuo ilgiau šiaudelis neištirps. Tai reiškia, jog kartais jį panaudoti galima net keletą kartų. „Gerti karštų gėrimų per šiaudelį išvis nerekomenduotina, kadangi padidėja rizika nusideginti, tačiau mačiau vaikus, geriančius karštą šokoladą su „Stroodles“ ir viskas buvo puiku, nors galiausiai šiaudelis nulinko“, – apie produktą pasakoja M. Gelmann.

Stroodles nuotr.

Ką manote apie šį sprendimą? Ar šiaudeliai iš makaronų gali pakeisti plastikinius?