Ursula (Divine)

svenhard nuotr.


Disney kurtos „Undinėlės“ versijos blogiukė, jūrų ragana Ursula buvo įkvėpta aktoriaus Harris Glenn Milsteado personos Divine, pasirodžiusios daugybėje Johno Waterso filmų ir laikomos LGBT ikona.

Edna Mode (Edith Head)

Ursula


Filme „Nerealieji“ (angl. „The Incredibles“), Edna yra ekscentriška dizainerė, kurianti kostiumus garsiems superherojams, tad nenuostabu, jog daugelis lygina ją su realia dizainere Edith Head, nešiojančia panašią šukuoseną ir akinius storais, juodais rėmais.

Grifai iš „Džiunglių knygos“ (The Beatles)

Oscars nuotr.


„Džiunglių knygos“ (angl. „The Jungle Book) kūrėjai turėjo ambicingų tikslų – keturis grifus įgarsinti pasiūlė Bitlams, tačiau Johnas Lennonas šią mintį iškart atmetė. Nepaisant to, animatoriai grifus vis tiek nupiešė panašius į legendinį ketvertą, o balso aktoriai prašneko Liverpulio akcentu.

Betty Boop (Helen Kane)

United Press International nuotr.


Viena iš ikoniškiausių praėjusio amžiaus animacinių veikėjų – Betty Boop – buvo sukurta kaip JAV dainininkės Helen Kane parodija. Nors pradžioje Betty buvo antropomorfinis pudelis, vėliau nuspręsta ją pakeisti į žmogų. Kane padavė Paramount studiją į teismą, tačiau bylą pralaimėjo.

Popajus (Frank „Rocky“ Fiegel)

Gene Robert Richee nuotr.


Špinatus valgantis ir kumščiais besimosuojantis jūreivis yra vienas ikoniškiausių animacinių filmukų veikėjų. Įkvėpimas jam atėjo iš Česterio miesto Ilinojaus valstijoje gyvenusio Franko „Rocky“ Fiegelio – žemo, tačiau galingo vyro. Jis pastoviai rūkydavo pypkę, neturėjo dantų, daug mušdavosi, tačiau mylėjo vaikus. Ant jo antkapio išraižytas Popajaus paveikslėlis.

Malūnas Van Houtenas (Josh Saviano)

Milhouse van Houten


Visi žinome trumparegį, patiklų ir tarp bendraamžių nepritampantį Malūną (angl. Milhouse Van Houten) iš Simpsonų. Nors jo vardą kūrėjai pasiskolino iš prezidento Nixono (kurio pavardė buvo Milhous), berniuko charakteris ir išvaizda rėmėsi Josho Saviano veikėju Paul Pfeiffer.

Ponas Degėla (Barry Diller)

James Davidson nuotr.


Didžioji dalis Simpsonų veikėjų išliks mūsų galvose amžiams – Degėla (angl. Mr. Burns) ne išimtis. Jis yra tikras godumo įsikūnijimas, o jo išvaizda paremta Fox įkūrėju Barry Dilleriu.

Misteris Magu (W. C. Fields)

W.C. Fields nuotr.


Misteris Magu (angl. Mr. Magoo) yra žemas, turtingas pensininkas, kuris patenka į įvairiausias nelaimes dėl ekstremalios trumparegystės ir atsisakymo pripažinti šią problemą. Vienas serialo kūrėjų, John Hubley, atskleidė, jog šis veikėjas yra dviejų žmonių mišinys – jo dėdės Harry Woodruff bei komiko W. C. Fields.

Harley Quinn (Arleen Sorkin)

Starlog Magazine nuotr.


Kadangi Betmeno filmukuose Harley Quinn yra energinga ir išprotėjusi veikėja, sunku patikėti, kad tai nėra tik kūrėjų fantazijos vaisius. Arleen Sorkin, įgarsinusi šią veikėja pasakoja apie jo kūrėją Paulą Dini: „su Paulu esame draugai dar nuo koledžo laikų. Vieną dieną jis žiūrėjo „Days of Our Lives“ (kuriame vaidino ir pati A. Sorkin – red.) seriją, kurioje aš vaidinau juokdarę. Paulas man paskambino ir pasiūlė šį vaidmenį – sutikau iškart. Aš gimiau ją vaidinti!“.

Klounas Traškis (James Allen)

Klounas Traškis

Herschel Shmoikel Pinchas Yerucham Krustofsky, geriau žinomas Klouno Traškio (angl. Krusty the Clown) vardu, yra ciniškas, gyvenimu nusivylęs, rūkantis klounas. Kurdamas šį veikėją Matt Groeningas buvo įkvėptas Rusty Nails – klouno, kurį matydavo vaikystėje.