Pirmas pasaulyje toks saugumo sprendimas, sukurtas „Bolt”, fiksuoja staigų keleivio svorio pokytį ir išsiunčia vartotojui perspėjančią žinutę platformos programėlėje. Iš Vilniuje gegužės mėnesį perspėjimus gavusių „Bolt“ vartotojų, jo nebekartojo 53 proc. paspirtukininkų, birželį – 73 proc., liepą – 60 proc., rugpjūtį – 63 proc.

„Ši statistika ne tik įrodo, kad tinkamu kanalu ir formatu vykdoma edukacija daro pokytį. Praėjusio sezono duomenys atspindi, kad tą daryti būtina nuolat, nes el.paspirtukų naudotojų auditorija sparčiai auganti, o paslaugos vartojimas – dinamiškas. Matome, kad kiekvieną vasaros mėnesį žinutė apie pažeidimą tapdavo netikėtumu vis kitiems žmonėms”, - sako Benas Jurlovas, vyresnysis „Bolt” operacijų specialistas.

Jo teigimu, bet kokių el. paspirtukų eismo pažeidimų, tarp jų ir važiavimo dviese, kiekiai turėtų būti vertinami lyginant su bendru kelionių jais kiekiu. Kelių praėjusių sezonų patirtis rodo, kad dauguma nelaimingų atsitikimų – tai visų pirma pradedančiųjų paspirtukininkų problema, kai įgūdžiai dar nesusiformavę, o pasitikėjimo savimi jau daug.

Nors naująjį sezoną tokio staigaus vartotojų skaičiaus augimo nesitikima, važiavimo dviese prevencijos sistema sėkmingai veiks ir toliau. Ji bus derinama su griežtesnėmis priemonėmis, kai pažeidimai kartojasi – su nedrausmingais paspirtukininkais kalbama individualiai, kraštutiniu atveju – blokuojama prieiga prie platformos.

Sezono metu „Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Ukmergės, Jonavos bei Trakų gyventojai ir šių miestų svečiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją