„Jau dabar elektromobilių įkrovimo stotelėmis besidomintys verslai galės laimėti konkurencinėje kovoje ir pirmieji pritraukti mokius elektra varomų automobilių turėtojus“, – teigia bendrovės „Saulės grąža“ verslo plėtros vadovas Ignas Dučinskas.

Nuo šių metų kovo 13 d. pirmieji oficialūs naujo ar naudoto elektromobilio savininkai Lietuvoje turi teisę gauti valstybės paramą. Naujiems automobiliams jos dydis 4000 eurų, naudotiems – 2000 eurų. I. Dučinskas įsitikinęs, jog ši parama turėtų ženkliai padidinti elektra varomų automobilių kiekį kelyje. Taip pat, pasak jo, ateityje elektromobilius besirenkančiųjų skaičius turėtų akivaizdžiai augti ne tik tarp fizinių asmenų, bet ir tarp verslo atstovų.

„Galima pastebėti, jog verslas jau dabar vis dažniau savo įmonės autoparkams pradeda rinktis būtent elektromobilius. Ši tendencija neslops, priešingai – besirenkančių elektromobilius verslų tik daugės. Priežasčių yra įvairių – pigesnė elektromobilio eksploatacija, draudimas ir kilometro kaina degalų atžvilgiu, valdžios taikomos privilegijos: nemokamos stovėjimo vietos ir galimybė važiuoti A juosta, mažesnis gamtos teršimas, socialinė atsakomybė“, – sako I. Dučinskas.

Įkrovimo stotelė – pridėtinė vertė verslui

Pasak įmonės verslo plėtros vadovo, vis daugiau verslų turėtų svarstyti ne tik apie savo autoparko atnaujinimą, bet ir įkrovimo stotelių įrengimą. Mat tai – puiki galimybė pritraukti didesnį kiekį klientų ir kurti pridėtinę vertę.

„Šiuo metu po truputį plečiasi tiek lėto, tiek greito įkrovimo stotelių infrastruktūra – verslai investuoja į įkrovimo stoteles tam, jog pritrauktų elektromobilius turinčius klientus. Ir šie verslai laimės. Atsižvelgiant į artimiausias augimo perspektyvas ir elektra varomų automobilių savininkams skiriamą paramą bei lengvatas, šalyje elektromobilių tik daugės. Tad turintieji elektromobilių įkrovimo stoteles ar parkus lengviau pritrauks mokius, vidutines ir aukštesnes pajamas gaunančius gyventojus“, – įsitikinęs I. Dučinskas.

Kol kas, įkrovimo stotelės be elektromobilių aptarnavimo servisų, dažniausiai įrengiamos nuo miesto nutolusiose vietose, pavyzdžiui, užmiesčio kavinėse, viešbučiuose, SPA centruose. Taip pat įkrovimo stoteles populiaru įrengti šalia restoranų, prekybos centrų, grožio salonų, sporto klubų ir pan.

Ką svarbu žinoti prieš įrengiant?

„Pirmiausia, reikėtų nuspręsti, ar stotelę montuoti su įkrovimo kabeliais ar be jų. Mat įkrovimo kabelis – tai greičiausiai nusidėvinti stotelės dalis, todėl ją reikia prižiūrėti ir nuolat atnaujinti. Taip pat stotelės su kabeliais kaina – didesnė. Vis tik tokia stotele naudotis patogiau, todėl jei norite pelnyti klientų simpatijas – investuokite į įkrovimo aikštelę su kabeliu“, – pataria specialistas.

I. Dučinskas sako, kad būtina pagalvoti ir apie stotelės tipus bei funkcionalumą. Jeigu stotelė skirta potencialių verslo klientų pritraukimui ir bus montuojama lauke, tuomet vertėtų rinktis pažangesnį stotelės modelį. Svarbiausia atsižvelgti į įrenginio atsparumą, techninio aptarnavimo laiką stotelei sugedus ar užstrigus, krovimo paleidimo valdymo galimybes bei stotelės viešinimo galimybes per mobiliąsias aplikacijas.

Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į laisvos elektros galią namo įvade. Montuojant vieną ar dvi stoteles, tikėtina, kad didesnių problemų neturėsite. Tačiau prie biurų pastato montuojama įkrovimo stotelių grupė jau gali sukelti šiokių tokių nepatogumų. Tokiu atveju rinkitės išmaniąsias įkrovimo stoteles, turinčias funkcijas, kurios automatiškai riboja bendrojo krovimo galią pagal laisvos energijos kiekį namo įvade.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)