„Vairavimo mokykloje pabaigiau privalomą vairuotojų papildomą mokymą. Dabar jau galėčiau vairuoti, bet reikia nuvykti į „Regitros“ padalinį, kad jie aktyvuotų mano vairuotojo pažymėjimą“, – pasakojo „Delfi“ skaitytojas.

Jis sakė, kad paskambino į valstybės įmonę ir pasiteiravo, ką turėtų padaryti, tačiau išgirdo, kad jam padėti niekas negali, mat padaliniai – nedirba, o alternatyvos, kaip susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą, ieškomos.

„Ta pati moteris, atsiliepianti į skambučius infomacijos linijoje, galetų aktyvuoti vairuotojo pažymėjimą, nes „Regitra“ visus duomenis mato savo duomenų bazėje. Pats patikrinau viską: matosi ir sveikatos pažyma, ir papildomų kursų baigimo duomenys“, – stebėjosi vyras.

Rado išeitį

Visgi, pasirodo, išeitis rasta. Kaip „Delfi“ sakė Emilija Bardauskienė, „Regitros“ Komunikacijos skyriaus specialistė, nuo šiandien, kovo 24 d., sudarė galimybę karantino laikotarpiu susigrąžinti teisę vairuoti tiems asmenims, kuriems ji buvo atimta dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų trumpiau kaip vieniems metams. Įprastai ši paslauga teikiama „Regitros“ padalinyje, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių laikinai teisė vairuoti bus grąžinama nuotoliniu būdu.

„Asmenims, kurie teisę vairuoti prarado trumpiau nei metams ir nori ją susigrąžinti, dokumentų pateikimo tvarka priklauso nuo to, ar pažeidimas buvo padarytas esant apsvaigusiam, ar ne“, – kalbėjo E. Bardauskienė.

Jei teisė vairuoti atimta blaiviems

Tais atvejais, kai teisė vairuoti atimta trumpiau nei metams dėl KET pažeidimų, kurie buvo padaryti esant blaiviam, asmuo prašymą grąžinti teisę vairuoti gali pateikti keliais būdais:

1. Prisijungus prie Vairuotojų portalo skiltyje „Pateikti pastabą, pasiūlymą“, nurodant savo asmens kodą.

2. Užpildžius standartizuotą prašymo formą (kurią galima rasti čia) ir atsiuntus ją

Jei teisė vairuoti atimta neblaiviems

Jei asmuo prarado teisę vairuoti trumpiau nei metams už KET pažeidimus, kuriuos jis padarė neblaivus ar apsvaigęs, tokiu atveju reikia pateikti šiuos dokumentus:

  • užpildytą standartizuotą prašymo formą, kurią galima rasti čia;
  • galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
  • sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, išduotą pagal privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą.

Visus šiuos dokumentus reikia pateikti registruotu paštu, nurodant šį adresą: Valstybės įmonei „Regitra“, Lentvario g. 7, LT-02300 Vilnius. Tai būtina siekiant užtikrinti, kad būtų pateiktas originalus sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas.