Be jau minėtų šluotelės, grandiklio ar užvedimo laidų, dar vadinamų „krokodilais“, vairuotojai automobiliuose dar laiko tempimo lyną, reikalingos pirštinės, prožektorius. Dažniau važinėjantys sunkiai pravažiuojamais ir retai valomais keliais bagažinėje laiko net ir grandines ratams. Tačiau specialistai siūlo vairuotojams atkreipti dėmesį į keturias mažiau populiarias, pigias priemones ir priedus, kurie ženkliai palengvina vairuotojų gyvenimą žiemą ir gali padėti išvengti didesnių, daugiau laiko ir nervų kainuojančių problemų.

Degalų priedai žiemai

Žiemos šalčiai daugiausia įtakos turi dyzelinu varomiems automobiliams, mat šąlant dyzeline, dar palyginti nežemoje temperatūroje, pradeda kristalizuotis parafinai. Degalai sutirštėja, tampa panašūs į želė ir dėl to gali sutrikdyti jėgainės darbą.

Šios problemos išvengti padeda antigelis. Tai degalų priedas, skirtas jų atitirpinimui, ir naudojamas tada, kai degalai šąla. Verta panaudoti ir degalų priedą drėgmės šalinimui.

„Per ilgą laiką degalų bake atsiranda drėgmė, susidaro vandens lašeliai. Paspaudus speigui tas vanduo šąla, dėl to šąla ir visa sistema, gali nepadėti net žieminiai degalai. Priedai drėgmės šalinimui išgarina vandens lašelius, valo degalų purkštukus ir saugo juos nuo korozijos“, – priedų naudą nupasakojo automobilių dalių parduotuvės VilniujeAutoaibė“ vadovas Mantas Milerius.

Ekspertas papildė, kad tokių degalų priedų būna įvairiausių rūšių, tinkančių tiek dyzeliui, tiek benzinui, tačiau Lietuvoje jie yra aktualiausi dyzelinu varomiems automobiliams.

Papildomas ventiliatorius stiklams nupūsti

Žiemą automobiliuose rasoja langai. Salone prisikaupia drėgmės, jam įšilus ji išgaruoja, o garai nusėda ant stiklų, paspaudus šaltukui užšąla, o nutirpdyti šerkšną, darbinės temperatūros nepasiekusio variklio pagalba, trunka itin ilgai.

Automobilių aksesuarų pardavėjai siūlo išbandyti į elektros įvadą jungiamą papildomą ventiliatorių, kuris priekinio automobilio stiklo nupūtimo procesą gali sutrumpinti kelis kartus. Vis tik kai kurie vairuotojai jų paskirtį įsivaizduoja kitaip.

„Žiema atskleidžia automobilio trūkumus, kai kuriuos gedimus. Kai automobilis nebešildo, iš vidaus šąla langai, žmonės pradeda ieškoti būdų, kaip išspręsti šią problemą. Dažnai jie perka papildomus šiltą orą pučiančius ventiliatorius. Visada klausiam, kodėl jie juos perka. Jei atsako, kad šildyti salonui, mes siūlome šios problemos sprendimo ieškoti servise, mat tokie ventiliatoriai skirti pagreitinti priekinio lango nupūtimui“, – paaiškino M. Milerius.

Specialistas taip pat pridėjo, kad šie ventiliatoriai gali būti nebūtini, jei bus tinkamai prižiūrimas automobilis. Drėgmę geriausiai renka tekstiliniai kilimėliai. Žiemai geriau reikėtų nusipirkti guminius kilimėlius, kuriuos lengva išpurtyti ir išvalyti. Jei salone nebus drėgmės, stiklai neužšals iš vidaus. Prekyboje yra ir drėgmės sugėriklių.

Durų gumų ir spynelių tepimo priemonės

Žiemą keliai yra barstomi druskomis, o jos sukelia automobilio kėbulo koroziją. Norint ilgiau išlaikyti kėbulą geros būklės, patartina automobilį plauti dažniau. Nuplovus mašiną prie žemos temperatūros galima pakliūti į nemalonią situaciją – užšals durų gumos, spynelės ir nepavyks patekti į vidų.

Tokių keblumų galima išvengti naudojant specialias tepimo priemones. Jos nedaug kainuoja, užima nedaug vietos. Silikoninis gumos tepalas neužšąla.

Telefono kroviklis

Paskutinis, tačiau šiais laikais daug keliaujantiems išmaniųjų telefonų savininkams kone būtinas aksesuaras – telefono įkroviklis. Nemalonu, kai mobilusis telefonas išsikrauna, ir nepavyksta socialiniuose tinkluose pamatyti, ką veikia draugai. Tačiau keliaujant žiemą telefono kroviklis gali būti gyvybiškai svarbus: juk nenorėtumėte užklimpti pusnyje mažai eismo turinčiame kelyje toli nuo civilizacijos neveikiančiu telefono aparatu. Svarbu ir tai, kad šaltyje baterijos išsikrauna greičiau.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)