Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius LRT.lt teigė, kad policija šiandien ryte vyko į du eismo įvykius.

Apie pirmąjį buvo pranešta apie 6 val. 50 min. Maždaug ties Tūkstantmečio ir Panerių gatvių sankryža susidūrė penki automobiliai. Šio eismo įvykio metu niekas nenukentėjo, tačiau policijos pareigūnams šį įvykį teko įforminti. Spūstys susidarė dėl to, kad ne visus automobilius dalyvavusius šiame eismo įvykyje pavyko greitai pašalinti nuo važiuojamosios kelio dalies.

Maždaug 7 val. 30 min, buvo gautas dar vienas pranešimas apie eismo įvykį Vakariniame aplinkkelyje prie išvažiavimo link „Gariūnų“ verslo centro. Čia susidūrė du automobiliai – „Mercedes-Benz“ ir „Audi“ automobiliai. Nors nukentėjusių nebuvo, tačiau policija atvyko įforminti šį eismo įvykį, nes eismo įvykio dalyviai nesutarė dėl to, kuris vairuotojas kaltas.

Specialisto pasiteiravus, kodėl buvo pranešta net apie 19 susidūrusių automobilių, jis teigia, kad policija taip pat buvo gavusi pranešimų apie didesnį transporto priemonių skaičių, kurios pateko į eismo įvykius. P. Radvilavičius paaiškino, kad ganėtinai įprasta, jog susidūrus keliems automobiliams įvykio pranešėjai ne visada tiksliai įvertina susidūrusių automobilių skaičių, todėl neretai pirminiai duomenys būna klaidingi. Šiuo metu policija žino tik apie du eismo įvykius, kuriuose nukentėjo septynios transporto priemonės.

P. Radvilavičius negalėjo pasakyti, dėl kokių priežasčių kilo šie eismo įvykiai, tačiau teigė, kad policija pradėjo tyrimą, kurio metu turėtų būti nustatyti kaltininkai ir eismo įvykių aplinkybės.

„Grinda“ jau ruošiasi šalčiams

Penktadienio ryto oro sąlygos nebuvo pačio palankiausios Vilniaus vairuotojams. Dangus buvo apsiniaukęs ir lijo. Tačiau, kaip teigia Vilniaus miesto gatves prižiūrinčios įmonės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius, sąlygų susidaryti ledui tikrai nebuvo, todėl vargu, ar ledas galėjo būti rytinių eismo įvykių priežastimi.

„Šiuo metu temperatūra yra teigiama, o žemės paviršius įšilęs, todėl juodasis ledas dar tikrai nesusidaro. Žinoma, mes sekame ir kontroliuojame situaciją, bet šiandien sąlygų susidaryti ledui tikrai nebuvo“, – teigia E. Steponavičius.

Jis priduria, kad įmonė galvoja apie ateinantį žiemos sezoną ir jau kitą savaitę bus pradėta ruošti technika skirta kelių priežiūrai, tai yra, sniego valymui ir druskos barstymui. Technika bus ruošiama todėl, kad jei kitą savaitę kiltų nenumatytų aplinkybių būtų galima pasirūpinti bent jau tiltais ir viadukais. Tačiau, atsižvelgiant į dabartines sąlygas, tokio poreikio nėra, nes tam, kad, pavyzdžiui, ant tiltų ir viadukų susidarytų ledas, bent kelias dienas turi laikytis neigiama oro temperatūra.