Ketvirtadienio rytą Vilniuje policijos pajėgos skubėjo į Vakarinį aplinkkelį, kadangi gavo pranešimą, kad čia, judrioje gatvėje, blaškosi briedis. Padėti gyvūnui ir drauge apsaugoti vairuotojus išskubėjo net keli policijos ekipažai. Dar vienas stambus laukinis gyvūnas sostinėje buvo sužalotas diena anksčiau.

Policijos duomenimis, šiais metais šalies keliuose su laukiniais gyvūnais vairuotojai susidūrė beveik trečdaliu dažniau. Per 8 šių metų mėnesius įvyko bemaž 2,5 tūkstančių tokių eismo įvykių, iš jų 19 eismo įvykiuose buvo sužaloti 22 žmonės, 1 eismo įvykio metu žuvo jauna automobilio keleivė.

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta tamsiuoju paros metu, magistraliniuose ir krašto keliuose.

Apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklai „Laukiniai gyvūnai“, įrengti pavojingose vietose esančiuose kelio ruožuose. Aplinkosaugos specialistai informuoja, kad pastaraisiais metais stambių kanopinių gyvūnų populiacija išaugo apie 20 procentų, o gyvūnų ganyklų plotas išsiplėtė.

Reikia ypatingo atidumo

Policijos pareigūnai įspėja, kad susidūrimai su stambiais kanopiniai žvėrimis dažnai turi tragiškas pasekmes ir pataria, kad vairuotojai vietovėse, paženklintose kelio ženklais kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, sulėtintų greitį, kad atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtų tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti.

Taip pat patariama stebėti kelkraščius, nes dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto. Svarbu ne tik laikytis leistino važiavimo greičio, bet pasirinkti saugų važiavimo greitį.

Pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną važiuoti pro jį reikia itin atsargiai ir lėtai. Nemirksėti žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti pavojingas ir nenuspėjamas.

Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas, sužeisti arba žuvo žmonės, apgadintos transporto priemonės, statiniai, kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai ar kitas turtas – vairuotojui privaloma telefonu pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpina pareigūnai, aplinkosaugininkai ar medžiotojai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)