Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra teigia, kad tikslesnės vietos galėtų būti nustatytos kartu su transporto institutu, tačiau dabar siūlomos vietos parinktos atsižvelgiant į vairuotojų greičio viršijimo atvejus ir juodąsias dėmes, kur įvyksta daug avarijų.

Vietų sąrašas

Kalantos gatvėje 16, Petrašiūnai, nusileidus nuo kalno

Europos prospekto nuokalnėje (ant skiriamosios juostos, matuojama į abi puses)

Tunelio gatvėje ties Dainų slėniu (ant skiriamosios juostos, matuojama į abi puses)

Baltu prospekte 49, Šilainiai (ant skiriamosios juostos, matuojama į abi puses)

Šiaurės prospekte (vieta dar neparinkta, ant skiriamosios juostos, matuojama į abi puses)

Nuokalnės gatvėje, ties Sukilėlių prospekto viaduku

Savanorių prospekto nuokalnėje

Veiveriu gatvės įkalnėje

Karaliaus Mindaugo prospekte (konkreti vieta dar neparinkta)

Kada?

Dėl matavimo prietaisų įrengimo miesto politikai nusprendė dar praėjusiais metais, tačiau kol kas įranga nenupirkta. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Rimas Sidera teigia, kad šiuo metu vyksta konkursinės medžiagos rengimas, bandoma išsiaiškinti galimybes, o konkursą planuojama paskelbti artimiausiu metu. Planuojama įsigyti 8 stacionarius ir 2 mobilius greičio matuoklius.

Šiuo metu Kaune veikia vienintelis greičio matavimo prietaisas, įrengtas Pašilės gatvių ir Taikos prospekto sankryžoje. Teigiama, kad per praėjusius metus jis užfiksavo apie 700 pažeidimų, paskirta baudų už 25 tūkst. eurų. Vieno tokio prietaiso išlaikymas miestui per metus kainuoja apie 10 tūkst. eurų.

Skaičiuojama, kad įrengus 10 greičio matavimo prietaisų, gali būti vidutiniškai fiksuota 16 000 teisės pažeidimų per metus, o išieškota baudų suma sudarytų apie 700 tūkst. eurų. Jei greičio matavimo prietaisus įrengia ir prižiūri savivaldybė, į miesto biudžetą patenka 50% šios sumos.