2012 metų Lietuvos ralio N4 klasės čempionas Dominykas Butvilas bei Rokas Kvaraciejus išsamiai pristatė vienos Kauno mokyklos moksleiviams visas ralio saugumo priemones.

Saugaus eismo dienoje dalyvavę lenktynininkai pirmiausia moksleiviams prisistatė ir papasakojo apie savo karjeros kelius. Susirinkę moksleiviai plojimais pasitiko D. Butvilo komentarą, jog jis savo karjerą pradėjo „Golfiuke“.

„Ar žinote, kokiu automobiliu pradėjau lenktyniauti? Tai buvo antros kartos „Volkswagen Golf GTI“. Beje, tai puikus automobilis,“ – linksmai pristatymą pradėjo Dominykas pradžioje papasakodamas ir apie pasiektus laimėjimus.

Kartu su R. Kvaraciejumi dalindamiesi karjeros detalėmis abu lenktynininkai atkreipė dėmesį, kad jie abu yra vieni iš nedaugelio, kurių šeimose nebuvo lenktynininkų, kurie būtų padėję pamatus savo atžaloms. Todėl jie moksleiviams pristatė, ką reikia daryti norint užsiimti šiuo sportu. Pavyzdžiui, papasakojo apie kursus rengiamus būsimiems šturmanams.

Pristačius lenktynininko profesiją, darbo subtilybes ir komandos narius buvo pereita prie saugumo trasoje dalies.

„Pats svarbiausias dalykas lenktynių trasoje yra saugumas. Taip, ralyje rizikos yra bene daugiausiai, nes besikeičianti kelio danga, skirtingų trasų ypatumai bei nenumatytos aplinkybės gali iššaukti labai skaudžias nelaimes. Todėl saugumo reikalavimų laikomės ypatingai ir man yra sunkiai suprantama, kaip žmonės lenktyniauja gatvėse visiškai negalvodami apie savo ir aplinkinių saugumą,“ – savo mintimis dalinasi D. Butvilas. Šiais metais R. Kvaraciejus patyrė didelę avariją ir tik saugos priemonių dėka stipriau nenukentėjo.

„Didžiuliu greičiu automobilio priekiu rėžėmės į medį. Jeigu ne kaklo apsauga, galva būtų tiesiog nulūžusi, nes kaklo raumenys tokios apkrovos neatlaiko. Nors ir pabuvojome ligoninėje, džiaugiuosi, kad su šturmanu išvengėme didesnių traumų,“ – prisimena R. Kvaraciejus.

Šių metų Lietuvos ralio N4 klasės čempionas D. Butvilas toliau svarstė, kad kelyje reikia įvertinti savo ir automobilio galimybes. Skaudžiausios nelaimės įvyksta tuomet, kai vairuotojai, neįvertinę aplinkybių ir savo gebėjimų, patenka į kritinę situaciją ir nebegali iš jos išsisukti.

„Ralio trasoje net ir viršijus galimybių ribą, mus saugo apsaugos lankai, šalmai, nedegūs kostiumai, gesinimo sistema. Deja, gatvėje „lenktyniaujantieji“ ir kelyje nesaugiau važiuojantys tokių apsaugos priemonių neturi, todėl nesuprantu, kaip žmonės gali elgtis taip pragmatiškai ir aplaidžiai. Juk ant kortos gali būti tavo paties gyvybės,“ – moksleiviams teigia D. Butvilas.

Tuomet moksleiviai turėjo galimybę iš arti apžiūrėti lenktynininkų šalmą, aprangą. R. Kvaraciejus netgi leido vienam moksleiviui apsivilkti kombinezoną ir išbandyti, ar jis, iš tiesų, nėra degus. Virš minutės vienoje vietoje žiebtuvėliu deginęs moksleivis pastebėjo, kad medžiaga ir pakeitė spalvą, bet degti nepradėjo.

Renginio pabaigoje lenktynininkai užduodami klausimus moksleiviams dovanojo firminius D. Butvilo marškinėlius. Rokas Kvaraciejus burtu keliu atrinktiems trims moksleiviams uždavė klausimą, kuo lenktynės gatvėje skiriasi nuo lenktynių trasoje. Moksleivė Vitalija, atsakiusi, kad lenktynės trasoje yra kur kas saugesnės, laimėjo ekstremalaus vairavimo pamoką, kurią praves pats lenktynininkas.

Galiausiai visi moksleiviai buvo pakviesti į lauką, kur galėjo susipažinti su tikru raliui pritaikytu D. Butvilo automobiliu. Lenktynininkas dar kartą visiems parodydamas priminė apie saugumo priemones – saugos lankus, gesinimo sistemą ir daugybę kitų priemonių. Čia lenktynininkai bendravo su autosportu besidominčiais moksleiviais atsakydami, kur reikia kreiptis norint žengti pirmuosius žingsnius automobilių sporte. Iki pat renginio pabaigos išbuvę moksleiviai galėjo išgirsti šio automobilio garsą bei gauti Dominyko ir Roko autografų.