Minėtos tvarkos aprašo projektas paskelbtas čia. Kaip skelbia LTSA, paviešinus projektą laukiama visuomenės diskusijos ir pasiūlymų, kaip tvarką koreguoti ir tobulinti. Tokių pasiūlymų laukiama iki liepos 9-osios dienos.

Kaip sako LTSA ekspertai, įprastai A1 kategorijos privalomo praktinio vairavimo kursą sudaro 10 valandų.

„Įvertinus tai, kad ant lengvųjų motociklų sėstų 24-erių sulaukę ir jau turintys 2 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą, t. y. turintys pakankamą supratimą, kaip vyksta realus transporto priemonių eismas, siūloma praktinį vairavimo mokymo kursą sutrumpinti iki 5 valandų“ – „Delfi“ komentavo LTSA Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Eglė Kučinskaitė

Minėtos 5 praktinio mokymo valandos susidarys iš 4 val. mokymo aikštelėje ir realiomis eismo sąlygomis bei 1 val. – galutinei praktinio vairavimo įskaitai.

Tik išlaikęs galutinę įskaitą vairavimo mokykloje žmogus galės kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl teisės vairuoti A1 kategorijos transporto priemonę suteikimo. LTSA mano, kad tokia galimybe pasinaudos vairuotojai, turintys AM kategorijos transporto priemonių vairavimo patirties ir realiai įvertinę savo gebėjimus vairuoti galingesnį lengvąjį motociklą.

„Vairuoti netgi nedidelį lengvąjį motociklą kai kuriems vairuotojams gali būti rimtas iššūkis. Todėl prieš suteikiant teisę išvažiuoti į gatves ir kelius privalu įsitikinti, kad toks vairuotojas turės tinkamų gebėjimų ir žinių. Šiame projekto svarstymo etape norime, kad į viešą projekto svarstymą įsitrauktų ne tik būsimi lengvųjų motociklų vairuotojai, bet ir profesionalai motociklininkai, kitų transporto priemonių vairuotojai, vairavimo mokyklų atstovai ir t. t. Kviečiame diskutuoti, nes manome, kad šiuo klausimu būtinas dialogas ir su visuomene“, – sako LTSA direktorius Genius Lukošius.

Siūlo filmuoti

Vairuotojų mokymo tvarkos aprašo projekte taip pat siūloma vairavimo mokykloje filmuoti galutinę įskaitą.

Taip siekiama įtvirtinti galimybę ne tik nustatyti tiesą ginčo atveju, interpretuojant mokinio arba vairavimo instruktoriaus veiksmus, bet ir užtikrinama, kad asmenys prieš praktinio vairavimo įskaitą realiai ir atsakingai įvertins savo gebėjimus vairuoti A1 kategorijos transporto priemones.

Visi gauti pasiūlymai bei argumentai bus vertinami siekiant priimti galutinį sprendimą, kokiomis sąlygomis sulaukę reikiamo amžiaus bei B kategoriją ir vairavimo stažą turintys automobilių vairuotojai gali važiuoti lengvaisiais motociklais.

LTSA kviečia visuomenę bei suinteresuotas šalis iki liepos 9 d. teikti argumentuotus pasiūlymus ir pastabas. Tai padaryti galima keliais būdais:

  • Raštu LTSA adresu Švitrigailos g. 42, Vilnius
  • Elektroniniu paštu ltsa@ltsa.lrv.lt
  • Teisės aktų projektų informacinėje sistemoje