Tiesa, kvalifikacija sekmadienio rytą prasidėjo labai netikėtai – masiniu motociklininkų griuvimu, ant trasos netikėtai išsiliejus variklio alyvai. Iš šešių griuvusių nelaimėlių vienas iškart išgabentas į ligoninę su kojos trauma. Incidento metu nukentėjo ir lietuviai Mantas Urmonas, ir Mikas Razmislavičius, bet galėjo tęsti varžybas.

67 motociklininkai varžėsi aštuoniose klasėse: „Superbike“, „Superstock 600“, B1200, C1200, C600, „Street“, „Supersport 300“ ir „Retro“. Intrigą Lietuvos čempionato įskaitoje didino ir tai, kad finaliniame etape surinkti taškai dauginami koeficientu 1,5.

Įtempta kova iki pat finišo

Greičiausioje „Superbike“ klasėje akys krypo į aukso amžių išgyvenantį Šarūną Pladą, šiemet pagerinusį ir Nemuno žiedo, ir Latvijos Bikernieki trasų rato įveikimo rekordus. Tačiau lietuvis kvalifikacijoje ant drėgnos dangos buvo atsargus ir pademonstravo antrą rezultatą, jis varžybose turėjo startuoti paskui estą Mihkel Osula.

Vis dėlto Šarūnas varžovą aplenkė jau starte. Ir nors estas pačioje varžybų pabaigoje vėl buvo trumpam atsikovojęs lyderio poziciją, Šarūnas Pladas vėl išsiveržė į priekį ir laimėjęs etapą tapo Baltijos šalių ir Lietuvos „Superbike“ klasės čempionu.

Panaši sėkmė aplankė ir kitą Lietuvos atletą Jaroslavą Maleiko. Jis laimėjo B1200 klasės varžybas ir tapo čempionu Baltijos šalių bei Lietuvos čempionatuose.

„Dabar galiu ramiai grįžti į Lietuvą ir laukti apdovanojimų. Sezonas man buvo labai geras. Daug dirbome, treniravomės, todėl toks rezultatas džiugina. Kitais metais lenktyniausiu Superbike klasėje“, – džiaugėsi Jaroslavas.

Mantas Urmonas, triumfavo „Superstock 600“, laimėjęs visas čempionato kovas. Tiesa, Mantas prisipažino, kad lenktynių metu nuolat prisimindavo rytinį griuvimą pirmajame posūkyje starto tiesiojoje. Incidento neleido pamiršti maudimas nugaroje ir pirštų skausmas.

Nors šiame etape liko antras, čempionatų įskaitoje pergalę C600 klasėje laimėjo Kęstutis Smolskus.

Apžvelgdamas pasibaigusį Baltijos šalių čempionatą, Lietuvos motociklų sporto federacijos plento žiedinių lenktynių komisijos pirmininkas Adomas Dautartas džiaugėsi, kad, nepaisnat neapibrėžtumo dėl koronaviruso pandemijos, šiemet visose Baltijos šalių trasose lietuviai galėjo varžytis su stipriais kaimyninių šalių varžovais.

Rezultatai klasėse

  • „Superbike“: 1.Šarūnas Pladas. 2.Mihkel Osula. 3.Toomas Tomson.
  • B1200: 1.Jaroslav Maleiko. 2.Janis Priednieks. 3.Igor Kolektor.
  • Superstock 600: 1.Mantas Urmonas. 2.Mairon Meius. 3.Jaanus Saarmaa.
  • C1200: 1.Arvo Alehodzin. 2.Tarvo Kallas. 3.Vaidas Nomeika.
  • C600: 1.Kipras Bunikis. 2.Kęstutis Smolskus. 3.Mantas Rajackas.


Čempionato naujovė

Estjoje paaiškėjo ne tik Lietuvos ir Baltijos šalių čempionai bet ir dar vienas svarbus apdovanojimas, kurio nugalėtojai spręsis loterijoje.

Lietuvos motociklų plento žiedinių lenktynių čempionato dalyviai šiemet kovojo dėl galimybės nemokamai dalyvauti 2021 metų čempionate. Šis prizas įsteigtas penkiose klasėse. Iš kiekvienos klasės TOP3 sportininkų laimingieji bus atrinkti burtų keliu. Šitaip stiprinama konkurencija, vyksta aštresnė kova dėl patekimo į trejetuką ir išlieka didesnė intriga iki paskutinio etapo.

„Street“ klasės taip pat skatinamos kovoti dėl prizo. „Sport 1000“, „Sport 600“ ir „Street“ kategorijų nugalėtojai bus pakviesti nemokamai dalyvauti motociklų sporto treniruočių renginyje „Slovakia ring“ trasoje.