Edvinas Bagdonavičius, prisiekęs motoentuziastas ir ugniagesys gelbėtojas, DELFI pasakojo, kad su motociklų transportavimo paslaugos poreikiu susidūrė pats pradėjęs važinėti motociklu. Anot jo, išvažiavus už miesto vis aplankydavo mintis, ką tektų daryti, jei prakiurtų padanga ar motociklas sugestų ir kelionės tęsti jis nebegalėtų.

„Automobiliams traliukų gausu, o motociklininkams tenka improvizuoti, nes teikiančių motociklų gelbėjimo paslaugas tiesiog nėra“, – aiškino jis.

Anot motociklininko, dviratę transporto priemonę tik teoriškai gali stumti – toli to padaryti nepavyks, nes motociklas sveria apie 200 kg, o kai kurie – net ir daugiau nei 300 kg.

„Nepavyks naudoti ir tempimo lyno, nes jo nėra kaip pritvirtinti. Net jeigu pavyktų, tempiamo motociklo vairas būtų blaškomas į visas puses, o tai galiausiai pasibaigtų kritimu nuo jo“, – aiškino vyras.

E. Bagdonavičius sako, kad ir pačiam teko ne kartą susidurti su akimirkomis, kai iki techninės pagalbos poreikio buvo išties netoli. Pirmą kartą medvaržtis pradūrė galinę padangą, ir, sakė DELFI pašnekovas, visa laimė, kad netoli buvo degalinė, kur buvo galima prisipūsti ratą ir nukeliauti iki remonto dirbtuvių.

„Antrą kartą kritau. Motociklo degalų tiekimo sistema buvo karbiuratorinė, degalai išsiliejo ir ilgą laiką niekaip negalėjau jo užvesti. Iki namų buvo likę maždaug 50 km ir jau buvau pradėjęs svarstyti, kas iš draugų galėtų padėti, tačiau vargais negalais pavyko užvesti variklį“, – prisiminė jis.

Ištikus nelaimei, sakė E. Bagdonavičius, kone visi motociklininkai ima sukti galvą, kas iš draugų ar pažįstamų turi mikroautobusą ar priekabą, kad galėtų transportuoti automobilį. Būtent po tokių apmąstymų jo galvoje ir gimė planas įkurti „Motohelp.lt“ - techninę pagalbą motociklininkams.

Motociklininkus kamuojančią problemą pastebėjęs vyras pradėjo nuosavą verslą. Motohelp.lt nuotr.

Pritaikė motociklams

E. Bagdonavičius motociklų gelbėjimui panaudotojo „Volkswagen Caravelle“ mikroautobusą. Pastarasis, sakė DELFI pašnekovas, nėra pats naujausias, tačiau turi viską, kas reikalinga.

Iš 9 viduje buvusių sėdynių keleiviams liko vos trys priekyje, kad galėtų sėdėti vairuotojas ir du keleiviai. Mikroautobuso dugnas padengtas plokšte, neleidžiančia į aplinką ištekėti įvairiems eksploataciniams skysčiams. Taip pat yra speciali rampa, skirta motociklo įvarymui į mikroautobuso vidų.

Be to, sakė pašnekovas, viduje įrengti specialūs laikikliai, ant kurių galima prikabinti diržų, kuriais tvirtinamas motociklas, kablius.

Kaip ir priklauso gelbėtojams, mikroautobusas nudažytas ryškia spalva. E. Bagdonavičius išduoda, kad pasirinkta „Ferrari“ raudona, todėl pro šalį skubantis „Motohelp.lt“ automobilis atkreipia ne vieno dėmesį.

Pašnekovas tikino, kad jo tikslas – suteikti motociklininkams pagalbą visą parą, nesvarbu, kelinta valanda, kokia šventė ar kokios oro sąlygos. Tačiau ugniagesiu gelbėtoju dirbantis vyras neslėpė – kai prireikia budėti, pagalbos rankos ištiesti pats negali, tad pareigos imasi bendravardis bičiulis – taip pat Edvinas.

Pradėjo dar per sniegą

„Motohelp.lt“ įkūrėjas pasakojo, kad pradėjęs veiklą manė, jog didžiausias krūvis laukia prasidėjus motociklų sezonui. Visgi jau tada, kai Lietuva buvo užpustyta, teko imtis gelbėjimo darbų.

„Motociklų transportavimui priežasčių yra daug: žmonės nusiperka naujas transporto priemones, jiems reikia ekspertizių, registracijų, tad tenka motociklus gabenti iki techninių apžiūrų centrų. Natūralu – vilnietis, motociklą nusipirkęs Klaipėdoje, su juo tikrai žiemą nevažiuos. Galima jį vežti priekaboje, bet norinčių aptaškyti druskomis naujutėlį pirkinį nėra. O kur dar motociklo paruošimas sezonui, kai važiuoti dar pats negali, o į servisą reikia“, – kalbėjo E. Bagdonavičius.

Anot jo, įkurtas verslas neturėtų būti sezoniškas, mat pagalbos motociklininkams reikės visus metus: žiemą prireiks transportavimo paslaugų, vasarą gali pasipilti gedimai.

„Pavyzdžiui, vietoje galime sulopyti ar pripūsti padangą, įkrauti ar pakeisti akumuliatorių, atlikti kitus smulkius darbus, o jeigu prireiks sudėtingesnio remonto – nugabenti iki serviso“, – sakė pašnekovas.