Nors renginio pavadinime yra žodis „ralis“, tačiau nameliai ant ratų nelėkė pasiutusiu greičiu. Pergalę lėmė ekipažo sugebėjimas orientuotis, išmanumas ir tikslus važiavimas. Ir, žinoma, ekipažo bei automobilio ištvermė. Vieno klaipėdiečių ekipažo „kemperiukas“ ėmė rodyti kaprizus jau pačioje renginio pradžioje, tad šiems dalyviams teko grįžti namo, o vienas ekipažas, susirinkime išgirdęs apie laukiančias užduotis, nutarė nevargti ir nestartuoti.

Dalyvius vargino didelis karštis. Ką jau kalbėti apie ekipažus, kuriuose buvo 3 mažamečiai vaikai, o „kemperiai“ – be kondicionierių. Jiems „Kemperių ralio“ diena prilygo Dakaro maratonui. Tokie didvyriški dalyviai buvo Vetlovų šeima iš Klaipėdos.

Nuo starto iki finišo dalyviams teko įveikti apie 150 kilometrų trasą Druskininkų apylinkėmis, surasti įdomių vietų ir jose spręsti įvairius galvosūkius arba atlikti užduotis. Ralis prasidėjo dalyvių triatlonu Druskininkų kempinge. Ekipažai turėjo įveikti trijų rungčių trasą važiuodami paspirtuku, dviračiu ir tarp kliūčių varydami kamuolį. Antroji rungtis – „Autodart“, čia reikėjo pademonstruoti tikslų vairavimą, ratu pataikant į taikinį.

Antrąją dieną dalyvių laukė trys vairavimo rungtys – dvi figūrinio vairavimo ir viena vidutinio greičio. Tarp jų reikėjo žaisti futbolą Druskininkų olimpiniame sporto centre, lankytis šakočių muziejuje Jaskonyse, ūkininkų Augų ūkyje melžti netikrą karvę, degustuoti jų gaminamus sūrius, surasti Ūlos akį, Skroblaus upelio ištakas, Švendubrės upių pasienio poste atpažinti pasieniečių prietaisus ir išspręsti daugybę kitų rebusų.

Finale paaiškėjo, kad nemaža dalis dalyvių kovėsi apylygiai. Antrosios vietos laimėtojus nuo nugalėtojų skyrė tik du taškai, toks pat atotrūkis buvo ir tarp ketvirtosios bei penktosios vietų.

Nugalėtojai nebuvo atsitiktiniai. Audronis Gulbinas yra dalyvavęs ne viename automobilių ralyje, tad jau turėjo patirties, kaip orientuotis tarp užduočių vietų, kaip greičiausiai ir tiksliausiai įveikti vairavimo rungtis. Nugalėtojų ekipažo pastangas įvertino „Continental“ gamintojų atstovai, jų namelį ant ratų „apavę“ naujomis, specialiai „kemperiams“ sukurtomis, padangomis „Vanco Camper“. O kad dalyviai ateityje lengviau orientuotųsi, leidykla „Terra Publica“ juos apdovanojo knygomis apie keliones Lietuvoje.

Ralio organizatorius Valdas Valiukevičius sakė, kad tokio renginio tikslas – parodyti, jog „kemperis“ yra tinkama transporto priemonė ne tik pasyviam poilsiui prie ežero, bet ir aktyviam keliavimui bei varžyboms.

„Be to, norisi, kad kemperistai treniruotų savo vairavimo įgūdžius, mat tokioms didelėms mašinoms vairuoti reikia patirties: figūrinio vairavimo ruože dalyviai į priekį važiavo sėkmingai, tačiau įjungus atbulinę pavarą, jiems sekėsi kur kas sunkiau“, – pasakojo organizatorius.