Dar kartą įsižiūrėkite į parduodamo automobilio nuotrauką. Panašų automobilį tikrai matėte gatvėse, patys vairavote, o gal net dabar tokį turite. Tačiau ko tikrai negalite turėti, tai ikoniškų registracijos numerių „NEW YORK“.

Niujorkas yra visame pasaulyje garsus miestas. Gausiai lankomas megapolis turi ne vieną prekinį ženklą, kurį kaip suvenyrą norisi parsivežti namo. Automobilių numeriai su Niujorko miesto ir valstijos pavadinimu bus sąrašo viršuje. Tik parduotuvėse pirktieji – suvenyrai, o ant parduodamo „Volvo“ yra tikrieji ir vieninteliai kelyje legalūs numeriai.

Kaip pasakoja automobilį parduodantis savininkas, praeito amžiaus 8 dešimtmetyje Niujorko valstijoje įsigaliojo įstatymas leidžiantis įsigyti vardinius automobilio numerius. Jis įkalbėjo savo tėtį nusipirkti numerius „NEW YORK“. Jie žinojo, kad tai išsiskiriantys numeriai, bet negalėjo numatyti kokia vertė bus ateityje. Taip išskirtiniai numeriai nugulė ant „Buick Rivera“, paskui ant kito „Volvo“, kol galiausiai atsidūrė ant šio 1998 metų „Volvo V70“ universalo buferių.

Niujorko valstija neleidžia parduoti mašinos registracijos numerio, tačiau teisėtas mašinos savininkas, susitvarkęs formalumus, gali juos perkelti ant bet kurio kito automobilio. Taigi prašoma 20 milijonų dolerių (18 mln. eu) suma, jei tik bus gauta, neabejotinai bus didžiausia istorijoje suma sumokėta už „Volvo“ automobilį. Nors vertingiausia pirkinio dalis tikrai ne automobilis.

Į Top 10 brangiausiai parduotų kolekcinių mašinų sąrašą toks pardavimas nepatektų, tačiau sandoris būtų netoli pavyzdžiui ikoniško 1956 metų „Ferrari 290 MM“. SukurtaS specialiai Mile Miglia lenktynėms, priklausė oficialiai „Ferrari“ lenktynių komandai. Sportinį bolidą vairavo žymūs to meto lenktynininkai Juan Manuel Fangio, Phil Hill ir seras Stirlingas Mosas. Už „Ferrari“ 2018 metais buvo sumokėta 22 milijonų dolerių suma „Sotheby‘s“ aukcione.

Ar kas ryšis pirkti paprastą automobilį už kolekcinio automobilio kainą? Tikėtina, kad pirkėjų gali atsirasti. Išskirtiniai automobilių numeriai pamažu tampa vertybėmis.

2008 metais Jungtiniuose Arabų Emyratuose buvo parduotas Dubajaus registracijos numeris su skaičiumi „1“ už 14 milijonų dolerių. Tuomet vyko labdaros aukcionas, o didelė dalis surinktų lėšų buvo skirtos ligoninėms. Aplinkybės galėjo išpūsti kainą.

2018 metais žinomas Anglijos verslininkas Afzal Kahn pareiškė sutiksiantis už 20 milijonų dolerių parduoti jam priklausantį britišką „F1“ registracijos numerį. Kombinacija turi aiškią asociaciją su „Formulės 1“ lenktynėmis. Pardavimas įvyktų be riboto leidimo „Bugatti Chiron Super Sport“ automobilio, ant kurio puikuojasi minėtoji kombinacija. Tuometis savininkas žiniasklaidai sakė, kad parduoti už 5 ar 10 milijonų dolerių jam buvo siūloma ne kartą.

Už kuklesnes sumas, bet vis tiek siekiančias šimtus tūkstančių ar net milijonus dolerių, automobilių registracijos pardavimus girdime kasmet. Visos jos susijusios su žymiomis vietomis, įvykiais arba kombinacijos skambesys primena sėkmę (kas dažnai vertinama Rytų šalyse). Tikėtina, kad už tikrai didelę sumą „NEW YORK“ numeriai galiausiai atsidurs ar kur kas retesnio ir brangesnio automobilio.