Deja, Lietuvoje „Tesla“ atstovybės nėra. Tai reiškia, kad naują gamintojo elektromobilį įsigyti gerokai sunkiau, nei įprastą transporto priemonę. Pirkti teks užsienyje, todėl procesas – pradedant komplektacijos išsirinkimu ir baigiant finansavimo sprendimais – bus gerokai sudėtingesnis nei apsilankius Lietuvos autodilerių salone.

Tačiau „sudėtingesnis“ nereiškia „neįmanomas“. „Deals on Wheels“ ką tik atgabeno į Lietuvą naujutėlę, tiesiai nuo konvejerio nuriedėjusią „Teslą“. Štai kokius patarimus turime tiems, kurie nuspręs pasinaudoti mūsų patirtimi.

Išsirinkite pardavėją

Jau žinome, kad Lietuvoje „Tesla“ salono nėra. O kur jis yra?

Artimiausias – Varšuvoje. Galima kreiptis ten – o galima pasidairyti toliau į Vakarus ir aplankyti Vokietiją. Ar verta? Taip, nes ten šios transporto priemonės kaina mažesnė. Pirkdami identišką elektromobilį sutaupysite apie porą tūkstančių eurų.

Priežastis – paprasta: Vokietijoje gamintojas siekia užsiimti kuo didesnę rinkos dalį ir skatina elektromobilių pardavimą.

Tiesa, tai reiškia ir papildomą rūpestį. Todėl...

"Tesla" pristatė dar vieną modelį – šįkart "Model Y"
Foto: AP / Scanpix

Išsirinkite pirkėją

Taip, teisingai. Perkant automobilį Vokietijoje, visa būtina dokumentacija ir su pirkiniu susijusi informacija siunčiame ne elektroniniu, o fiziniu paštu.

Tai reiškia, kad pirkėjas privalo turėti Vokietijoje deklaruotą adresą. Tai gali būti tiek fizinis asmuo, tiek įmonė, kuri sutiks padėti įsigyti automobilį.

Iš karto pranešu: taip, yra įmonių, kurios padeda ne Vokietijoje gyvenantiems klientams įsigyti elektromobilį.

Tokiais atvejais klientai turi du pasirinkimus.

Vienu atveju galima sumokėti tarpininkui pilną kainą už transporto priemonę ir džiaugtis nauju pirkiniu.

Kitu – pasirūpinti lizingu ir mokėti ne iš karto, o kas mėnesį.

Žinoma, pastaruoju atveju reikia finansavimo sprendimo. Kaip jį gauti?

Išsirinkite lizingą

Jei norite automobilį lizinguotis - paprasta nebus. Visų pirma, teks automobilį nusipirkti už „savus“, o užregistravus, jį galima lizinguotis. Bankas jums išmokės atgal 80 proc. automobilio vertės, o pinigus jūs grąžinsite mėnesinėmis įmokomis + palūkanos.

Kitas variantas – sutarti, kad įmonė, su kurios pagalba įsigijote elektromobilį, pasirūpintų jį atgabenti iki Lietuvos, užregistruoti ir tada parduoti jums. Bankui būtina sąlyga, kad pardavėjas tokiu atveju būtų lietuviška įmonė. Tai reiškia, kad teks rasti dar vieną tarpininką – arba nuo pat pradžių bendrauti su lietuvišku verslu, turinčiu padalinį Vokietijoje.

"Tesla Model 3"
Foto: Vytauto Pilkausko nuotr.

Išsirinkite automobilį

Kai pasirūpinsite pasirengimu, išsirinkite „Tesla“ komplektaciją. Labai sunku nebus – gamintojas siūlo nedidelį pasirinkimą, tačiau reikia žinoti kai kurias povandenines uolas.

Didžiausia jų – „Tesla“ paslaugų geografija. Tarkime, elektromobilio autopiloto sistema yra ypač pažangi ir daro milžinišką įspūdį – tačiau veikia tik ribotoje geografijoje, ir kirtus Vokietijos – Lenkijos sieną nebeįsijungs.

Pirkėjui teks apsispręsti. Viena vertus, galima sutaupyti ir nesirinkti komplektacijos su šia paslauga. Iš kitos pusės – galima investuoti ir laukti, kol Tesla išplės paslaugų geografiją, o autopilotas ims veikti ir Lietuvoje.

Abiem atvejais sprendimas nelengvas – bet apie jį turite žinoti iš anksto.

Pasirūpinkite defektavimu – ir žieminėmis padangomis

Elektromobilio gamyba užtruks nuo 10 iki 12 savaičių. Automobiliui atvykus į Vokietiją, būsite informuotas, kad galite jį pasiimti.

Automobiliui atvykus, reikės atlikti defektavimą. Kaip ir visi pasaulio gamintojai, Tesla kartais pagamina transporto priemones su smulkiais kėbulo ar salono defektais. Galite samdyti profesionalą, arba galite nuodugnų patikrinimą atlikti patys, bet tada užsirezervuokite viešbutį kelioms artimiausioms dienoms. Svarbiausia – padarykite tai iš karto, kitaip defektų šalinimas brangs.

"Tesla Model 3"
Foto: Vytauto Pilkausko nuotr.

Svarbu žinoti – jei elektromobilį atsiimsite nuo lapkričio 1d., balandžio 1d., jums bus būtinos žieminės padangos. Tesla atidavimo taške padangų nekeičia, todėl iš anksto turite pasirūpinti padangų keitimu artimiausiame autoservise.

Draudimas ir kelionė namo

„Tesla“ automobilio draudimas ganėtinai brangus. Geriausia ieškoti įmonės, kuri jau draudė kelis elektromobilius ar turi tokių savo autoparke – jie jums padės gauti geresnę kainą.

Tolesnės procedūros – jau gana įprastos. Elektromobilį į Lietuvą galima atgabenti tralu arba parvairuoti patiems – pastaruoju atveju būtina išsiimti tranzitinius numerius. Parvykus teks užsiimti automobilio registracija ir tvarkytis visus reikalingus dokumentus bei pristatyti COC dokumentą, kuris būtinas norint užregistruoti naują automobilį.