Panevėžietis Simas pasakoja antradienį važiavęs aplinkkeliu ir iki žiedo ties keliu į Upytę likus maždaug kilometrui–pusantro įstrigo. Kol pavyko įsukti į miestą, užtruko ilgiau nei pusvalandį, tačiau buvo ir žmonių, kurie spūstyje sugaišo apie valandą. Beje, eilės nusidriekė į visas puses.

AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė sako, kad automobilių eismas rekonstruojamame Panevėžio aplinkkelyje pasunkėjęs dėl intensyviai vykdomų asfaltavimo darbų. Jos teigimu, antradienį pradėta asfaltuoti vadinamoji Upytės sankryža.

Rekonstruojamą aplinkkelį 6,1 kilometre kerta valstybinės reikšmės krašto kelias Nr. 195 Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys. Pasak įmonės atstovės, siekiant užtikrinti eismo saugumą ir sankirtos pralaidumą, ši sankryža rekonstruojama į greitąją žiedinę sankryžą, kurioje suplanuota įrengti trisluoksnę asfalto dangą.

„Šią savaitę naujoje sankryžoje kaip tik klojamas viršutinis asfalto dangos sluoksnis. Sankryžos uždaryti visiškai negalime, todėl sudėtingus darbus tenka vykdyti nenutraukiant eismo. Tai apsunkina ir kelininkų darbą, ir automobilių galimybes važiuoti“, – apgailestauja R. Čepienė.

Pasak jos, sankryža žiedinė, o dėl darbų technologijos eismas galimas tik viena jos dalimi.

„Vadinasi, keturiomis kryptimis judantis transportas – iš Vilniaus ir Kauno, iš Panevėžio, iš Upytės ir Krekenavos, iš Rygos ir Šiaulių – turi tik vieną įvažiavimą ir vieną išvažiavimą iš sankryžos. Todėl susidaro nemenkos spūstys“, – sako ji.

Deja, vairuotojams teks pakentėti. Sankryžoje asfaltavimo darbai bus baigti penktadienį. Pasak R. Čepienės, antradienį eismas buvo sudėtingas ir dėl asfaltavimo darbų aplinkkelio dalyje nuo Šiaulių kelio iki Pasvalio kelio. Buvo asfaltuojama atkarpa tarp 12,12 ir 12,85 kilometro.

„12,12 aplinkkelio kilometre statomi jungiamieji keliai, žiedinė sankryža bei tunelis, sujungsiantys aplinkkelį su J. Janonio gatve ir Panevėžio LEZ teritorija. Aplinkkelio 12,85 kilometre yra tunelinio įvažiavimo į Vynupės kaimą statybvietė“, – sako ji.

Šioje atkarpoje vienoje pusėje jau paklotas asfalto pagrindas, įrengtas įtempius absorbuojantis sluoksnis ir paklotas apatinis asfalto sluoksnis. Atstovės ryšiams su visuomene teigimu, artimiausiomis dienomis tą patį darbą reikės atlikti ir kitoje kelio pusėje.

„Visais atvejais stengiamasi sudaryti kaip galima mažiau nepatogumų automobilininkams. Eismo dalyvių prašome atidžiai sekti kelio ženklus ir nuorodas, elgtis atsargiai, kad būtų išvengta nelaimių“, – sako R. Čepienė.