Pasak kompresorinę stotį įrengusios bendrovės „SG dujos“ generalinio direktoriaus Virginijaus Korsako, nors Šiauliuose šiuo metu yra vos kelios gamtinėmis dujomis varomos privatiems asmenims priklausančios transporto priemonės, ateityje šis skaičius turėtų didėti.

„Viskas prasideda nuo infrastruktūros. Nors privatiems savininkams gamtinių dujų kaina Lietuvoje kol kas dar nėra tokia, kuri leistų reikšmingai sutaupyti palyginus su kitomis automobilinio kuro rūšimis, SGD varomų automobilių skaičius pamažu didėja. Mūsų patirtis Klaipėdoje rodo, kad sukūrus infrastruktūrą, ilgainiui atsiranda ir norinčių ja pasinaudoti“ - sakė V. Korsakas.

Kompresorinėje stotyje Klaipėdoje reguliariai kuro atsargas nuolatos pildo apie 10 gamtinėmis dujomis varomų automobilių, kurie priklauso privatiems asmenims. „Tikimasi, kad apie 5 nuolatinius klientus turėsime ir Šiauliuose. Jeigu Lietuvoje ir toliau bus kryptingai tęsiama politika skatinti ekologiško kuro naudojimą, tikrai sulauksime ir daugiau entuziastų, kurie vietoje benzino, dyzelino ar benzino dujų (LPG) rinksis aplinkai draugiškas gamtines dujas“, - teigė V. Korsakas.

Dėl palankios Lietuvoje 2011 m. sukurtos mokestinės aplinkos, kuri taikoma šalies miestų viešajam transportui, gamtines dujas pradedantys naudoti miestų autobusų parkai iš karto gali gerokai sumažinti išlaidas kurui. Teigiama, kad naujos kartos SGD varomo autobuso kuro sąnaudos gali būti iki 30 proc. mažesnės nei naujos kartos analogiško dyzelinio autobuso.

Šiaulių miesto gatvėmis nuo 2011 m. spalio mėnesio kursuoja pirmieji 6 gamtinėmis dujomis varomi autobusai, artimiausioje ateityje planuojama, kad Šiaulių autobusų parkas pasipildys apie 10 naujų suslėgtomis gamtinėmis dujomis (SGD) varomų autobusų, kurie pranoksta iki šiol naudojamus dyzelinius autobusus ne tik pigesnėmis eksploatacinėmis išlaidomis, bet ir beveik neteršia aplinkos. Planuojama, kad vėlesniuose plėtros etapuose SGD autobusų skaičius Šiauliuose turėtų išaugti iki 30. Lėšos, už kurias bus perkami SGD varomi autobusai, gautos Lietuvai pardavus jos sukauptus perteklinius nustatytosios šiltnamio efektą sukeliančių dujų normos vienetus (NNV) Ispanijai.

SGD ekologiškumas ypač atsiskleidžia miestuose – tyrimais nustatyta, kad gamtinės dujos 90 proc. mažiau nei dyzelinas teršia aplinką dūmais, pelenais ir sieros dvideginiu, 50 proc. mažiau – anglies monoksidu ir 20 proc. mažiau – azoto oksidais ir reaguojančiais angliavandeniliais.

„SG dujos“ šiemet planuoja įrengti kompresorinę ir Kauno miesto autobusų parke, numatoma plėsti veiklą Marijampolėje ir kituose didesniuose Lietuvos miestuose.