Gerai ir be teisių

Kas vyksta Kaune“ žurnalistams tik atvykus į Marijampolės plento ir Karkazų gatvės sankryžą, plente jau rikiavosi pristabdytų automobilių eilė, pareigūnai akylai tikrino nuo Karkazų ir nuo Kauno hidroelektrinės (HE) atvažiuojančius vairuotojus.

Pora neprastai nusiteikusių vyrukų stoviniavo prie policijos automobilio – pasirodo, vienas jų ką tik įkliuvo be vairuotojo pažymėjimo. Du vietiniai Kauno rajono gyventojai šioje sankryžoje reido tvirtino dar nematę.

Prasižengęs pilietis E. J. „Kas vyksta Kaune“ sakė be teisių vairuojantis jau 15 metų ir dėl to ketvirtadienį nubaustas tik antrą kartą, o pirmąkart įkliuvęs žmonių srautams reguliuoti įrengtame karantininiame policijos poste Neveronyse.

„Teisių nesilaikysiu, geriau mokėsiu baudas“, – paklaustas, ar po 400 eurų atsiėjusio pasivažinėjimo ketina įgyti vairuotojo pažymėjimą, nedvejodamas išdrožė vyras.

Pareigūnai pripažino, kad tokius teisės vairuoti niekad neturėjusius asmenis tramdyti įmanoma tik baudomis, kurių didžiausia siekia 450 eurų.

Nurūko paskui apsisukusius automobilius

Dar kelios minutės ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vadė Agnė Kančelskė kartu su kolega šoko į automobilį ir nuskuodė paskui du važiavimo kryptį staiga pakeitusius vairuotojus. Iš pradžių – link Garliavos, netrukus – į priešingą pusę, Kauno HE kryptimi.

„Pamatę policijos vykdomą reidą, du vairuotojai apsisuko. Tai sukėlė įtarimų, kadangi žmonės dažnai apsisuka, nes neturi teisės vairuoti ar yra neblaivūs. Aišku, jei automobilių srautas didesnis, jie išsigąsta kamščio – kartais manevrą atlieka dėl to.

Pirmu atveju, apsisuko krovinį į įmonę vežusi sunkiasvorė transporto priemonė. Vairuotojas praleido gatvelę, patikrinus duomenų bazėje, viskas buvo gerai. Antru atveju, moteris apsisuko per siaurą ištisinę horizontaliojo ženklinimo liniją manydama, kad tai didelė spūstis, galbūt iki Garliavos, nors stovėjo tik keletas automobilių“, – „Kas vyksta Kaune“ paaiškino A. Kančelskė.

Vairuotojai surašytas protokolas vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 417 str. 1 d., dėl kelio ženklinimo nesilaikymo. Už tai skirta pusė minimalios baudos, t. y. 15 eurų.

Per 4 valandas – 6 pažeidėjai

Reidas prasidėjo apie 15 val., per valandą dirbdami trimis ekipažais pareigūnai patikrino apie 250 vairuotojų ir surašė du administracinio nusižengimo protokolus. Vienam asmeniui, kaip minėta, skirta 400 eurų bauda pagal ANK 424 str. 2 d., už transporto priemonės vairavimą, kai tam teisės nėra įgijęs.

„Taip pat buvo vairuotojų, kurių kraujyje nustatytas alkoholio kiekis neviršijo leistinos normos, t. y. alkoholio matuoklis parodė mažiau nei 0,4 prom. Kol kas matome, kad vairuotojai yra vartoję alkoholio, tačiau galbūt praėjo nemažai laiko ir alkoholio kiekis nebuvo toks didelis“, – apie 16.30 val. portalui komentavo A. Kančelskė.

Kaip apie 19 val. patikslino Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vadė, nuo 14.30 iki 18.30 val. Marijampolės plento ir Karkazų gatvės sankirtoje vykdytos priemonės metu patikrintas 1083 vairuotojų blaivumas. Keturi vairuotojai neviršijo leistinos alkoholio normos iškvėptame ore – jiems nustatytas 0,27, 0,25, 0,31 ir 0,39 prom. girtumas.

Keturi automobilių vairuotojai vairavo transporto priemones neturėdami teisės vairuoti, kai jos nėra įgiję, jiems surašyti protokolai vadovaujantis ANK 424 str. 2 d. Visi įkliuvę asmenys už šį pažeidimą baudžiami ne pirmą kartą.

Viena automobilio vairuotoja vairavo transporto priemonę būdami neblaivi (1,00 prom.), jai surašytas protokolas vadovaujantis ANK 422 str. 5 d., moteris paaiškino, kad alkoholį vartojo vakar, o šiandien vyksta į darbą. Protokolą taip pat užsidirbo ne vietoje apsisukusi ir horizontalųjį kelio ženklinimą pažeidusi kaunietė.

Siekia kuo mažiau trikdyti eismą

Kaip „Kas vyksta Kaune“ sakė A. Kančelskė, Karkazų gatvės ir Marijampolės plento sankryža reidui parinkta, kadangi policija nesiekia sudaryti kamščių, o dažniausiai juos stengiasi išnaudoti. Pareigūnė pastebėjo, kad dėl gatvių remonto vienoje miesto pusėje eismo srautai stipriai padidėję, todėl patruliai prevencinėms priemonėms renkasi kitas vietas.

„Žinoma, galbūt kitą kartą išnaudosime spūstį, kurioje vairuotojai stovi ir blaivumą tikrinsime ten. Šiuo atveju, stengdamiesi išvengti kamščių, besiformuojančių Dainavoje, Santakoje, ir norėdami pasiekti Aleksotą, Garliavą, Mastaičius, vairuotojai važiuoja aplinkiniais keliais.

Juolab, srautai pakankamai normalūs, eilėje nereikia stovėti ilgiau kaip 5 minutes. Kaip sakome, turbūt geriau kelias minutes pastovėti nei leisti prasprūsti vienam neblaiviam ar teisių neturinčiam vairuotojui“, – kalbėjo A. Kančelskė.