Dėl tokios galimybės kitą savaitę spręs Vilniaus politikai. Vis dėlto pati siūlymus teikianti įmonė „Susisiekimo paslaugos“ BNS pabrėžė, kad taip tik siekiama susikurti teisinę galimybę, kuri „leistų turėti daugiau bilietų rūšių esant poreikiui“, bet artimiausiu metu šių naujovių įvesti dar neketina.

„Įvedus kontrolės bilietą, keleiviui, neįsigijusiam bilieto iš anksto, bus sudaroma galimybė bilietą įsigyti iš kontrolieriaus kontrolės metu ir tęsti savo kelionę toliau, nebus gaišinamas tiek keleivio, tiek kontrolierių laikas, fiksuojant keleivių vežimo taisyklių pažeidimą ir surašant administracinio nusižengimo protokolą, bei taupomi valstybės institucijų resursai, priverstinai išieškant baudas“, – aiškinamajame rašte nurodo įmonė.

Tuo metu naujo tipo 1, 3, 5 ir 10 dienų popieriniai bilietai, pasak „Susisiekimo paslaugų“, galėtų būti parduodami specialiuose įmonės terminaluose, jie būtų įrengti sostinės vietose, kur yra dideli atvykstančių žmonių srautai, pavyzdžiui, Vilniaus oro uoste.

Šiuo metu minėtos trukmės bilietai yra tik elektroniniai – esamų ir naujo tipo bilietų tarifai nesiskirtų.

Numatoma, kad tokių popierinių bilietų nereikėtų papildomai žymėti ir jie būtų aktyvuoti jau išdavimo terminale.

Tuo metu aštuonis eurus kainuosiantis dviejų valandų nevardinis kontrolės bilietas būtų parduodamas tik kontrolės metu, iš kontrolieriaus. Pabrėžiama, kad taip būtų siekiama „paskatinti keleivius įsigyti kitų rūšių bilietus iš anksto“.

Pateiktame projekte „Susisiekimo paslaugos“ nurodo, kad naujo tipo popieriniai bilietai palengvintų viešojo transporto bilietų įsigijimą į Vilnių atvykstantiems turistams, „tokiu būdu skatinant Vilniaus miesto svečius naudotis viešuoju transportu“.

Pažymima, kad tokia galimybė kurtų „patrauklaus turistams miesto įvaizdį“, nes panašūs bilietai per terminalus išduodami kituose Europos Sąjungos miestuose.