Dakaro ralio nugalėtojui Nasser Al-Attiyah lenktynės prasidėjo tragiškai nesėkmingai – nuo starto nuvažiavus vos keletą kilometrų ir įvažiavus į pirmas kopas katariečio „Toyota“ smarkiai trenkėsi nušokus nuo vienos iš kopų ir pažeidė priekinę pakabą. Lenktynininkas turėjo grįžti į startą ir tvarkytis savo automobilį. Rytoj jis žada tęsti lenktynes jau nebe įskaitoje, tačiau kovos dėl kasdien suteikiamų taškų Pasaulio čempionato įskaitoje.

Nepasisekė ir devynis kartus Pasaulio ralio čempionui Sebastien Loeb – jis irgi sulaužė savo važiuoklę ir prarado daugiau kaip pusantros valandos.

Po šių sportininkų nesėkmių automobilių įskaitoje vienvaldžiu lyderiu tapo Stephane Peterhansel – jo „Audi“ artimiausią konkurentą lenkia beveik dešimt minučių.

Gera pradžia

Lietuviui Rokui Baciuškai pirmoji diena praėjo gerai, nors nerimo buvo nemažai. Lietuvis finišavo puikioje antroje pozicijoje – nuo greičio ruožo nugalėtojo lenko Marek Goczal atsilikęs mažiau negu dvi minutes.

Foto: Komandos archyvas

Nepasisekė pagrindiniam Roko konkurentui kovoje dėl Pasaulio čempiono titulo – amerikiečio Austin Jones bagiui nusisuko pusašis ir jį teko keisti trasoje. Kol kas amerikietis nefinišavo, tad praras labai daug laiko.

Susidūrė su iššūkiais

Tuo tarpu Rokas Baciuška iš pradžių važiavo labai gerai – jau po pirmų 50 kilometrų pasivijo ir aplenkė dviem minutėmis anksčiau startavusį Austin Jones. Deja, įpusėjus greičio ruožui iš važiuoklės pasigirdo keisti garsai ir lietuvis antroje greičio ruožo pusėje turėjo šiek tiek sumažinti tempą.

Foto: Komandos archyvas

„Labai bijojau kad neatsitiktų taip kaip Austinui. Dar tik pirma lenktynių diena, niekas kol kas neprarasta. Pirmame greičio ruože galima pralaimėti ralį, bet jo laimėti neįmanoma. Rytoj laukia šimtu kilometrų ilgesnis greičio ruožas. Pažiūrėsime, kaip viskas klostysis rytoj. Šiandien uždavinys buvo nerizikuoti ir tai mes įvykdėme,“ – po finišo sakė Rokas Baciuška.

Rytoj sportininkų laukia 316 km greičio ruožas. Tai bus ilgiausias greičio ruožas šiose lenktynėse.
Iš viso Abu Dabyje sportininkai lenktyniaus penkias dienas.