Kopia į trečią dešimtmetį

Bendrovės „Edrauda“ statistika liudija, jog, nepaisant nuosekliai didėjančio naujesnių transporto priemonių skaičiaus, populiariausias automobilis Lietuvos keliuose vis dar išlieka 23 metų amžiaus „Volkswagen Passat“.

Būtent šio modelio vairuotojai, kaip rodo sistema, tiek pernai, tiek šiemet iš skirtingų draudimo bendrovių įsigijo daugiausiai privalomojo civilinės atsakomybės draudimo polisų.

Į populiariausiųjų dešimtuką taip pat patenka 22 bei 24 metų amžiaus „Volkswagen Passat“ modeliai bei 21, 22 bei 23 metų amžiaus „Volkswagen Golf“ automobiliai. O pats „jauniausias“ modelis dažniausiai draudžiamų automobilių dešimtuke – 15 metų senumo „Audi A6“.

„Vidutinis draudžiamo automobilio amžius sistemoje pernai buvo 14,9 metų, o šiemet – 13,9 metų. Tai yra nemažas amžiaus vidurkis, juolab turint omenyje, kad mūsų sistema aktyviau naudojasi jaunesnė, modernioms technologijoms imli visuomenės dalis“, – teigia Edrauda vadovė Rima Kazlauskaitė. – Palyginti šių metų rugsėjo mėnesį privalomuoju civilinės atsakomybės polisu buvo apdrausti 109 vienetai 23 metų amžiaus „Volkswagen Passat“ automobilių. Tai yra apie dešimt kartų daugiau nei per tą patį laikotarpį apdrausta naujesnių – 10 metų amžiaus – „Volkswagen Passat“ modelių.“

Draudžiasi ir vyresni

Civilinės atsakomybės polisų statistika atskleidžia ir dar vieną tendenciją – nuosekliai didėjantį internetu besidraudžiančių vairuotojų amžiaus vidurkį.

Ši tendencija kartais siejama su besikeičiančiais šalies demografiniais rodikliais, senstančia visuomene bei atsainesniu jaunosios kartos požiūriu į nuosavo automobilio įsigijimą. Tačiau, pasak R. Kazlauskaitės, santykinai didėjantis vyresnių vairuotojų aktyvumas visų pirma parodo kintančius šių žmonių draudimosi įpročius.

„Pernai vyriausias žmogus, apsidraudęs internetu mūsų sistemoje, buvo 68 metų amžiaus, šiemet – 86 metų. Tai reiškia, kad amžius nėra kliūtis įsigyti automobilio polisą internetu“, – tikino ji.